Skocz do zawartości

Opony zimowe - wasze typy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

na debice raczej nie narzekaja uzytkownicy bo spisuje sie niezle, ale na szosie kiedy nie ma sniegu ponoc jest sporo glosniejsza od opon wyzszej klasy cenowej :) no ale stosunek jakosci do ceny chyba nie najgorszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

kiedys czytalem na jakiejs stronie taka ciekawostke, ze good year ultra grip sa drozsze od debicy frigo o 20%, ale ich bieznik jest glebszy dokladnie o 20%

ciekawe co?! chyba lepiej kupic goodyeary na dluzsza mete

moj tatusio za to jezdzi na michelin alpine i jest bardzo zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jezdze na Matador M5X costam (z takimi oponami kupilem auto), ogolnie lepiej sie na nich jezdzi niz na letnich Uniroyal RainSport w zimie :) ale sa troche delikatne, jedna rozwalilem wjezdzajac w dziure w asfalcie przy 50 km/h (pojawilo sie wybolenie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matador akysz kurde akysz brry życie Ci nie miłe...przecież od oopon zalezy twoje życie te kilkanaście centymetrów kwadratowych to twoja przyczepność...i życie...odażna z ciebie bestia..:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do Astry kupilem Debice Frigo 2 175/65R14. Na sniegu bajka, nie mam zadnych problemow. Astra jezdze jak plugiem - na pewniaka wbijam sie w zaspy i gleboki snieg. Zdarzylo mi sie stanac pare razy przy bardzo duzych opadach, ale dzialo sie to w momencie kiedy zawiesilem sie na silniku (mam niski zawias). Na lodzie wiadomo, ze sie slizgaja, ale jest OK. Co do glosnosci to opony sa cichsze od Fuld (modelu nie pamietam) w rozm. 195/55R15.

W Polonezie mialem 6 letnie Debice Frigo i pomimo lekkiego tylu, gdy sie zakopalem zawsze wyjezdzalem bez pomocy z zewnatrz :roll:, ale teraz jest ciezko dostac te opony.

Mam tez stycznosc z Continentalami Winter Contact (nie pamietam dokladnych oznaczen), rozmiar 195/65R15 i kiepsko sie sprawuja w porownaniu z Debica. Przy hamowaniu nie jest zle, ale podjazdy pod gore po nieubitym sniegu to porazka.

Czyli wniosek z tego taki, ze drozej nie oznacza lepiej :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam ultra gripy 7 i całkiem spoko (w tym roku sie jeszcze nie zakopałem) :roll:

Na golfie Dębica Frigo i złego słowa nie powiem 8) Pewnie to dlatego że omega ma RWD i jest cięższa mniej ufam ultra gripom :?:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobra ... podsumujmy już ten topic, bo zima jeszcze m-c, dwa i się skonczy [miejmy nadzieję :wink: ].

Zdecydowanie wygrywa DĘBICA FRIGO 2 (co do tego nie ma wątpliowości, choć gdyby więcej osób się wypowiedziało byłoby bardziej klarownie, ale cóż ...)

Stosunek jakości do ceny w tym modelu opon wydaje się wzorowy, producent trafił widocznie w przysłowiową 10-kę i spełnił oczekiwania polskich użytkowników [co na prawdę nie jest łatwo osiągnąć :roll:) ].

 

Polecacie również:

*)Goodyear Ultra Grip 5 (notabene pierwowzór Frigo 2, ale droższy)

*)Dunlop Winter Sport M3

*)Fulda Kristall

*)Continental Winter Contact

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności