Skocz do zawartości

Ile palą wasze kadety gazu na 100km?


Gość xMASLAKx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ile palą wasze autka OPELKI KADETTKI gazu na 100km

 

Mój 1,6i przy pierwszym pomiarze spalił około 35litrów gazu i przejechał dystans 175km.

Czy coś z nim jest nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

kadett 1,4i IIgeneracja LPG firmy Zavoli (na marginesie gorąco polecam tego producenta)..... na trasie latem schodził do 8,5l/ gazu na 100km (szybka jazda, nie mająca nic wspólnego ze stylem EKO ale też nie bezmyślne katowanie silnika na najwyższych obrotach, co często zdarza mi sie w Mazdzie :P ), ale to spalanie tylko i wyłącznie na trasie-droga krajowa. Twój automacik z 1,6i ładnie ciągnie ze zbiorniczka, ładnie (umów sie u gazownika) wychodzi na to że 20l/100km, może jezdz na benzynie, cenowo na to samo wyjdzie. :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01
xMASLAKx, zdecydowanie za dużo, mi 1,6i pali teraz w zimne dni ok 11,5 w mieście, na trasie nie próbowałem ale myśle że zszedł by poniżej 10...a co do Twojego wyniku to jestem godny podziwu bo mi nawet w najgorszym wypadku rozregulowany spalił 18l a to już był kosmos,jedź szybko do gazownika bo naprawdę taniej będzi :wink: na PB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
arti079...do 430km na 28litrach gazu :wink: jakoś nie chce mi sie specjalnie wierzyć..... 6,5l gazu/100km :mrgreen: chyba zakładając że jedziesz cały czas po trasie ze stałą prędkością 90km/h na najwyższym biegu, a do tego instalacja jest ustawiona w taki sposób: "Panie zrób pan tak, żeby jak najmniej palił, osiągi nieważne"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

niekoniecznieleszek398, mi raz ustawili tak gaz że moc miał elegancką, jechałem na trasie co prawda,ale miałem pełny po szybe bagażnik i pasażera, pare km jechałem po drodze ekspresowej 150 km/h i przez pierwsze 100 km spalił mi ok 6,5 l...to da zrobić, a jeśli naprawdę spalił 5,8 to wielki podziw :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi przy silniku 1,6i na 36l wychodzi 400 km. latem a kiedy temp. spada to tak około 380 km. Jazda po mieście i poza miastem tak do 110 km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie do zbiornika wchodzi ok. 31L gazu i na tej ilości da się przejechać ok. 220~240 km (jazda tylko w mieście - podobno uznanym za 'najwolniejsze' :wink:) - coś chyba musi być już z instalacją (może regulacja) bo kiedyś dało się bez problemu pokonać ~320km. W trasie bez zmian kiedyś czy dziś.. spalanie ~7.5-8L/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem auto robi od 280 do 430km. Najwiekszy dystans mial 441 km na trasie Chrzanów - Karwia a najczesciej jest to w granicach. Nic nie bylo ustawiane tylko ma regularnie robiona wymiane filtrow. A tak na marginesie auto nie jest katowane na wysokich obrotach tylko spokojna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności