Skocz do zawartości

Ile palą wasze kadety gazu na 100km?


Gość xMASLAKx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej_m55

panowie podstawowa zasada

zatankować do pełna,przejechać np.150km. zatankować do pełna i obliczamy ile paki

a takie U mnie do zbiornika wchodzi ok. 31L gazu i na tej ilości da się przejechać ok. 220~240 km wiecie co można mieć mniej a więcej

i jeszcze jedno tankować w różnych stacjach aż się trafi na porządną

sam kombinowałem bo palił mi 15l. gazu zmieniłem stację i pali 11l. ciekawe no nie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
andrzej_m55, co do jakości gazu a spalanie i moc.... to oczywiście masz rację (pewnie wielokrotnie były debaty na ten temat na forum) Ja tam na tym się nie zastanawiam, tylko zawsze tankuje LPG na stacjach dużych koncernów typu Statoil, Orlen, Shell płacąc przy tym te parę groszy więcej, ale mam cichą nadzieje, że nie leją mi tam badziewia do butli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

hmmm.no dobra andrzej_m55, to w takim razie gdzie tankować?? :P bo i ja uważam że orlen np powinien mieć lepszy gaz niż np mała stacja z ceną o powiedzmy 10 gr tańszą...a ostatnio zdarzylo mi sie ze na stacji "tezet" były po dwa dystrybutory i na jednym gaz byl po 1.89 a na drugim z naklejka + po 1.94 :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

rogerek01, uważam że trzeba szukać .Jest masę stacji

ja tankowałem po 2-3 razy w tej samej stacji aż trafiłem że auto mało pali i jeździ jak się należy .Ale jak długo tak będzie ciężko wyczuć.Jak poczuję że auto się inaczej zacznie zachowywać czy więcej palić szukam nowej stacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moj kadet 1.3 na 100km bierze jakies 8-10l gazu.

 

Butla ok 35l i na pelnym baku przy spokojnej jezdzie ok 400km. Zawsze tankuje przy ok 380km.

 

 

Mam nadzieje ze jak zrobie chlodzenie (aktualnie wiatrak na krotko wiec zimny silnik) to spalanie spadnie o jakichs litr moze dwa :/

 

 

Co do jakosci gazu na stacjach to sam szukam odpowiedniej bo naprawde na niektorych jak zatankuje to roznica jest ogromna. Zdazylo mi sie i tak ze cale auto sie trzeslo :/

 

 

--------------------------------------------------------------------

 

Po ponownym pomiarze spalanie 7,6 - 8,4 na pelnej butli ok 450-470km

 

Wyjezdzilem 2x 350km i to sa srednie spalania z obydwu tankowan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mój miedziak pali ok. 9 litrów na 100 km. Droga z pracy, do pracy, na zakupy. Lubię trochę przygazować. Teraz staram się jeździć nieco ekonomiczniej, zobaczę przy tankowaniu jak na tym wyjdę.

 

silnik 1.3 seria E, NB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Silnik 2,0 kombinowany C20XE + C20NE + LPG 1 Generacji ( sławetna śrubka ;) ) Miasto przy dość ciężkim bucie :beer: ok 11/12 trasa z ciężkim butem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif ok 8/9 średnia trakcyjna ok 110-140 z dynamicznymi wyprzedzeniami TIRÓW (chwilówki od 170km/h do...) Co do jakości gazu potwierdzam różne spalania na różnych stacyjkach... w polsce nie ma ustalonej i kontrolowanej normy wiec nieraz kupuje się więcej tak zwanej wody niż gazu...Jak na gazie sporo puszcza pary po ok 20 min pracy to znak że LPG ma większą zawartość wody która paruje... na zime spalanie się zmieni zawsze bo robią inną gramaturę mieszanki...na zimę dają więcej Propanu na lato mniej http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności