Skocz do zawartości

Wymiana oleju


Gość mr.suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcialbym sie zabrac za wymiane olej. Chce kupic olej GM Opel 10W/40, do tego filtr olej i uszczelke pod srube w misce oleju. Pytanie czy cos jeszcze przy okazji "zrobic" trzeba miec jakis specjalny klucz do odkrecenia filtra oleju ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

hmmm do odkrecania filtra oleju jest coś w rodzaju opaski lub łańcuszka, który zakłda sie na filtr zaciska i odkreca, ale ja swoj filtr zawsze odkrecam recznie, hmmm do tego wszystkiego to tak- potzrebny OLEJ, Nowy Filtr oleju, jeśłi potzreba to załoz uszcelniacz/ uszcelke pod korek spustowy w misce, no i chyba tyle.... A jak wyglada sprawa filtra powietrza??? Bo je powinno sie wspólnie wymieniac ja swoje wymieniam co 10 tys zarówno olejowe jak i powietrzne a benzyny co 30 tys ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza mozna zawsze wytrzepac , rzadko zdarza sie zeby w fabrycznej puszce zostawal konkretny syf , no ale sa tezi takie przypadki ;) w Mercedesach E-klasie W211 wystarczylo kupic filtr , i co rok go obrocic o 180 stopni ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys chyba na forum czytalem o problemie z dostaniem sie do filtru powietrza czy mis ie zdaje ? Przeciez tam sa tylko zatrzaski. Dzieki wszystkim za info ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kiedys chyba na forum czytalem o problemie z dostaniem sie do filtru powietrza czy mis ie zdaje ? Przeciez tam sa tylko zatrzaski

masz racje, tylko zatrzaski. Może to dla Ciebie problem? ;)

jeśli już problem to może z dostaniem się do filtra przeciwpylkowego, bo więcej roboty niż kilka zatrzasków...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adampawelek

W moim przypadku jeszcz pozostaje problem odkręcenia korka spustowego oleju.Opel w większości zastosował klucze gwiazdkowe no i bądź mądry i odkręć.A z kupnem takich kluczy nie jest tak łatwo jak by się mogło wydawać. Oczywiście profesjonalne komplety są 200-300-400 zł. Ale po co komu taki komplet do domowego użytku? I Opel wykombinował-zajedź do ASO my wymienimy(za ile?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhehe ja komlpet kluczy tak jak ty nazwałes GWIADKOWYCH tzn TORX kupiłem za 40 PLN- w corsie dużo jest śrubek i nakretek włąsnie na tego rodzaju klucze, kup zwykły komplecik na alegro jest tego od groma ;) ja w swojej corsie mama na zwykły klucz nakretke spustowa bodajże chyba 13mm lub 15 mm, ja bym ci radził jeśli nie masz kluczy itp itd kup olej, filtry itp i jedz do warsztatu jakiegoś zaprzyjaźnionego lub popytaj znajomych gdzie w maire tanio wymieniaja olej i po kłopocie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
filtr powietrza mozna zawsze wytrzepac , rzadko zdarza sie zeby w fabrycznej puszce zostawal konkretny syf , no ale sa tezi takie przypadki ;)

 

 

No to u mnie był taki przypadek.... w puszcze.. liście, ziemia i ogólny syf, nie mówiąc już o stanie samego wkładu, aż zdeformowany.... a według poprzedniego właściciela auto miało być super zadbane (Mazda) ;);)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na forum przeczytałem ze do Corsa sa różne filtr, czy jak sie wczołgam pod auto to na filtrze bedzie jakiś numer ? według ktorego kupie taki sam ? bo odkręcać i latac do sklepu nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności