Skocz do zawartości

Wymiana oleju


Gość mr.suchy

Rekomendowane odpowiedzi

powinien byc tylko polukaj bo np Filtron ma swoje oznaczenia a jakaś inna firma swoje ;) jak znajdziesz numer to wylukaj jakiej firmy jest filtr... ja podaje rocznik, pojemnosć i ilość zaworów a najlepiej jak wiesz jaki masz typ silnika ja mam X12SZ i zawsze dobry mi daja ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mr.suchy, Typowy filtr oleju do Opli to OP570 - do Twojego też,

zastosowanie również w innych silnikach i modelach (numeracja jest Filtrona - większość sklepów się nią posługuje)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bifrost14

Sama wymiana oleju nie jest trudna... jeszcze jeśli ktoś ma dostęp do kanału to już bajka... U mnie korek miski olejowej odkręciłem zwykłym płaskim kluczem. Warto pamiętać, żeby spuszczać stary olej przy odkręconym wlewie oleju (niby sprawa oczywista ale można o niej niekiedy zapomnieć... ). U mnie niestety odkręcenie starego filtra nie poszło łatwo i nie mogłem dać sobie rady kluczem (fakt-nie był pierwszej jakości). Zawsze pozostaje opcja (tak jak u mnie) wbić w filtr śrubokręt (:D) i zrobić z niego dźwignię, co ułatwi odkręcenie filtra. Przed przykręceniem nowego filtra należy (podobno) posmarować uszczelkę olejem. Aha-i nie dokręcamy na siłę :) Skoro wymiana udała się takiemu laikowi jak ja to inni nie powinni mieć problemu. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlansie mialem klucz i filtr oleju nie poszedl. Dzisiaj na kanale podejscie drugie :) ostatnie pytanie w sklepie koles polecil mi olej połsyntetyk 10W/40 GM (Opel). W drugim sklepie tez powiedzieli ze ok. W warsztacie ze powinienem wlac mineral ?! Czytałem posty na forum i niegdzie nikt nie napisal jaki olej dokladnie kupic. CO Wy o tym myslicie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki olej miales dotychczas zalany?:) ja do swojej corsy przy przebiegu aktualnym 170 tys leje 10W40 GulfTec wiem ze poprzedni włascicel tez używał tego oleju :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczytałeś pewnie w innych postach, olej który wlejemy zależy od stanu silnika, jego przebiegu, jaki olej wcześniej był lany, czy silnik pobiera olej czy też nie no i od zasobności naszej kieszeni. Jeżeli masz zalany półsyntetyk to nic nie stoi na przeszkodzie byś wlał półsyntetyk 10W/40 GM (Opel). Jeżeli zaś auto bierze ole albo już jeździło na mineralnym i zrobiło na nim sporo kilometrów to nie pozostaje nic innego jak wlać minerał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg 121 tys na moje oko ma wiece :) wlasciciel a raczej ta pani nie wiedziala jak olej, gdyz jak powiedziala robil to jej mechanik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.suchy, no a olej na dolewki to

poprzednia właścicielka nie miała :)

Może ma rachunki od mechanika, albo

nawet warto może do niego podjechać i spytać.

Przy takim przebiegu to żal lać minerał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności