Skocz do zawartości

Zmiana silnika w Kadecie Cabrio Bertone


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

OPEL KADET CABRIO

Witam http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
mam kadecika :P z 90 roku, jest na zwykłym silniku 1.6 8v na wtrysku.
Chciałbym wiedzieć czy silnik pasuje idealnie od astry f 2.0 też na wtrysku i 8v. Czy muszę zmieniać komputer, czy muszę półosie zmieniać, czy łapy pasują idealnie? czy są jakieś inne problemy podczas zmiany silniczka ? :roll:

PS.
mogę go pokazać na fotkach :( prowadzi się świetnie :P

Poprawiłem temat // GrzECHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą niespodzianką przy swapie w kadziu to wodzik zmiany biegów. W starszych kadziach idzie górą, w nowszych (90-91) dołem. Tak więc troszkę trzeba przerobić żeby działało :roll:

 

Wpisz w wyszukiwarce słowo SWAP, z pewnością znajdziesz kilka ciekawych tematów które poszerzą Twoją wiedzę.

 

Powodzonka przy swapie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprawa wyglada tak:

potrzebujesz silnikk 2,0, skrzynie f16/120 (najpopularnijsze to f16) mcperdony przednie, połosie, wiązkę silnika i kompa. To podstawa do swapu.

Jeżeli chodzi o lewarek to jeżeli znajdziesz z odpoweidniej dla siebie wersji (przed lub poliftowej) to spasuje. Przedlift miał drążek z dołu , a polift z góry z tym takim "pająkiem" przy skrzyni. Generalnie między wersjami da się to urobić ale trzeba pokombinoeać , prościej jest załatwić sobie drążek z wersji odpowiedniej dla posiedanej skrzyni (chociaż jak sie nie mulę to automat do wybierania biuegów powinien pasować z twojej starej skrzyni do nowej i wtedy obędzie sie bez przeróbek, ale za to nie ręcze).

Ciężko mi konkretnych informacji udzielicprzez forum. Mechanike znam dość dobrze wiec jak coś to pytaj (albo [email protected] albo gg 2750431 lub 501625504. ewentualnie za zgodą będę mogł cię skontaktować z gościem który robił właśnie swapa z 1,6 na 2,0)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ja37, Silnik wymienia się tak jak w innych, nie ma tu żadnej filozofii. Ale jeżeli silnik z astry to trzeba dokompletować łapy, przednią lewą i tylną od skrzyni bo astra ma inne. Z biegani nie powinno być kłopotu bo to pasuje bez przeróbek niezależnie od tego jaki rodzaj dźwigni jest w samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki chłopaki :wino::piwo: jak coś to będę pytał, teraz wiem że nie należy raczej kupować samego silnika, tylko najlepiej całe drugie auto na części z silnikiem na chodzie :piwo: i wtedy robić swapa :beer: Dziękuję wszystkim >>> Pozdrawiam <<< :) jak zrobie, to foty na pewno wylądują na forum :beer::drunk::wino:

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności