Skocz do zawartości

Wolne obroty na LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Mam właściwie dwa problemy z moim opelkiem ,który służył mi dotąd całkowicie bezawaryjnie.

Problem pierwszy: pojawił się niedawno wraz z spadkiem temperatury na zewnątrz .

Po uruchomieniu /standardowo na benzynie/ silnik pracuje równo ,bez żadnych kłpotów,natomiast problemy pojawiają się po przełączeniu na LPG, całkowity brak wolnych obrotów ,aż do solidnego nagrzania,tj trzeba przejechać naprawde kilka kilometrów w cyklu miejskim.Wcześniej mogłem dosłownie przełączyć na gaz zaraz po uruchomieniu silnika nawet przy temperaturze -20 stopni.

Problem drugi: podczas normalnej spokojnej jazdy wszystko jest OK ,problem pojawia się po gwałtownym przyspeieszeniu ,np: wyprzedzam jakieś auto ... samochód przyspiesza całkowicie prawidłowo tzn. zero szarpnięć ,nie dusi się ,ale natychmiast pojawia się brak wolnych obrotów /nawet na nagrzanym prawidłowo silniku/ .Dopiero po przejechaniu kilku ...kilkunastu kilometrów problem znika.Zjawisko to ma miejsce tylko na LPG ,na benzynie jest OK. Co ważne po odstawieniu auta na parking /z opisanym brakiem obrotów/ np: na noc ,następnego dnia problem ten pozostaje.Znowu trzeba przejechać kilka...kilkanaście kilometrów i dopiero jest OK.Wymienione przewody ,świece,filtr gazu,powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

musisz podjechać na regulację gazu.... Innego rozwiązania ja nie widzę.... Dobrze wyregulowana instalka to dobra instalka.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy spuszczałeś syf z parownika?

W download jest zasada działania LPG, gość bardzo dobrze opisał regulację "na słuch", bez kompa i analizatora spalin.

Sam stosuję tą metodę, działa.

 

Druga sprawa.

Mogą być do wymiany membrany w parowniku.Maja niby wytrzymywać 100kkm, ale u mnie padły po 50kkm.

 

Ale najpierw regulacja.Spróbuj z ciekawości sam, potem jedź na kompa, będziesz miał obraz

jak wyregulowałeś sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy,opisane w temacie '(gaśnie Astra na LPG)

w moim przypadku pomogło.

Myśle że problemy z wolnymi obrotami i falowaniem obrotów

mogą występować po wymianie filtra powietrza,

znalazłem artykuł ładnie opisany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z JanuszW. U mnie po wymianie filtra powietrza astra gasła na wolnych obrotach na LPG. Wizyta u gazowników, regulacja i autko śmiga. Następnym razem już nie pojadę do gazownika tylko sam sobie wyreguluję obroty i mieszankę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności