Skocz do zawartości

kontrolka check zafira 1.8 16v lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam od pewnego czasu zaczeła mi szwankowac zosia... tj. po załozeniu instalacji gazowej sekwencyjnej brc

objawy:

- nieregularnie i bez okazji zapalanie sie kontrolki check ( na komputerze bledow nie znalazło) gazownik powiedzial ze uszkodzona sonda lambda chociaz wierzyc sie nie chce że przed wszystko bylo ok.

- auto straciło moc czasami nie da sie jechac wiecej niz 30km/h zazwyczaj przy zapalonym check

przy dodawaniu gazu auto sie dusi i strzela a w środku az wszystko przygasa

 

kolejne objawy lecz to wystepowowalo i przed instalacją:

- falujące obroty

-auto szarpie przy mocnym dodawaniu gazu (świece wymienione i nadal to samo)

 

POMOCY :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

- auto straciło moc czasami nie da sie jechac wiecej niz 30km/h zazwyczaj przy zapalonym check

 

Czyli wchodzi w tryb awaryjny, na bank jakieś błędy są.

A jakie świece wkładałeś? Oryginalne GM?

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kiedyś tak miałem w benzyniaku jak gaz założyłem zapalał sie check ale tylko na wolnych czasem , mowili że czasem tak sie będzie działo ale po dodaniu gazu gasła i wszystko ok , sprawdź jaką mieszankę ustawił na analizatorze spalin,przerwa na świecy lub sama świeca, albo kable wysokiego napięcia , coś skopał ten majster jak na moje albo ten moduł od gazu uszkodzony jest , chyba że jak nie widzi błędów a obroty pływają to może łapie tak zwane fałszywe powietrze zatkaj mu częściowo na zapalonym silniku ręką albo szmatą dolot powietrza na wejściu do filtra jak po chwili jeszcze bendzie chodził to znaczy że łapie gdzieś powietrze i dlatego pływają obroty stara metoda ale działa :?:

 

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 23:28 ]

a nawiasem mówiąc to jakby wskoczył błąd sondy to komp by go pokazał nawet jeśli tylko na chwile to zawsze zostaje w pamięci kompa niema tak że błąd sie pojawia i sam znika , a sekwencją steruje moduł on ma swój soft który na pewno można konfigurować pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w takiej samej zafirce.

Instalacja gazowa regulowana 100 razy . Mapa wtrysków , kalibracja listwy itp , itd .

Nic nie pomogło .

brak błędów na komputerze .

Ale dwa dni temu zapaliła się kontrolka poduszki powietrznej , pojechałem na komputer i sprawdziłem błędy : - brak komunikacji poduszka pasażera boczna i pierwszy raz -za niskie napięcie na sondzie lambda .

Czyszczenie przepustnicy nie pomogło z falującymi obrotami .

Z forum wyczytałem że sonda lambda i przepływka mają takie objawy jak opisane wyżej i wpływaja na pracę silnika i spalanie . A spalanie mojej zafirki na gazie 13 litrów w mieście na 100 km.

Czy może ktoś potwierdzić , te informacje ?? Czy wymiana pomoże pozbyć się tych objawów ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum wyczytałem że sonda lambda i przepływka mają takie objawy jak opisane wyżej i wpływaja na pracę silnika i spalanie

no to jaki problem sprawdzic? smigaj do auta i wypnij wtyczke z przeplywki i przejedz sie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem że zapalał się i gasł check ale jest takie urządzenie mazywa się EMULATOR OBD2 426 można znaleść na Allegro i poczytać po zamontowaniu wszystko ok. bynajmiej u Mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam sekwencię a ten emulator jest dodatkowy

 

[ Dodano: Nie Sty 11, 2009 11:44 ]

Aha i ten emulator jest specjalnie do tego żeby się nie zapalał check na LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- auto straciło moc czasami nie da sie jechac wiecej niz 30km/h zazwyczaj przy zapalonym check

 

Czyli wchodzi w tryb awaryjny, na bank jakieś błędy są.

A jakie świece wkładałeś? Oryginalne GM?

 

Pozdr.

M.

tak świece oryginalne GM 2elektrodowe :) ale po włozeniu starych problem nie znikł ;) na moje wynika ze cos jest z instalacja gdyz wiekszosc objawów pojawila sie po zalozeniu gazu.

 

a jeszcze jedno pytanie czy emulator przy sekwencji tez jest potrzebny ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności