Skocz do zawartości

kontrolka check zafira 1.8 16v lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz czy czujnik ciśnienia i temperatury który jest na gazowej listwie wtryskowej ma prawidłowe odczyty. Ale weż gazownika do wozu z podpiętym kompem i w droge niech sprawdza parametry w trasie a nie na postoju. ps. jak ci podpioł kostki do wtrysków gazowych w niewłaściwej kolejności na poszczególne cylindry.To też będziesz miał cuda na kiju a komputer ci nie wykaże że wtrysk gazu idzie nie na ten cylinder co trzeba. Bynajmniej nie BRC.SOnda ci wdedy pokaże ubogą mieszanke COMP doda ale nadal nie na te cylindry co trzeba i auto ci wchodzi w tryb awaryjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jakieś sposoby sprawdzenia sondy lambda ? nie znam nikogo z kim moglbym sie na chwile zamienic w celach spradzenia a wydac 300zl w bloto tez mi sie nie widzi :)

 

edit:

aaa jeszcze zauwazylem dziwna przypadłosc wiadomo jest zima.. snieg, zosia posiada TC i gdy kola czesto traca przyczepnosc i czestym załączaniu sie TC przez długi czas Check sie nie zapala..a stanie na chwile na wolnych obrotach parenascie sek. i Check zapalony i jazda juz prawie niemozliwa trzeba czekac cierpliwie az zgasnie he.. 8) najgorsze jest to ze raz sie zapala raz nie, ale jeszcze nigdy nie zapalił sie gdy kola co chwile tracily przyczepnosc;) i działało TC ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedze na paliwie i nic nie przechodzi... jest jeszcze opcja że padł sterownik silnika, chciałbym zapytać o zakład zajmujący sie naprawą elektroniki samochodowej w regionie łódzkim ;) pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

ja tez mam problemy ze swoja firką

2001 r 1,8 16 V

załozyłem gaz sekwencyjny i po n-tej regulacji dalej lipa

mianowicie auto pali 11, 5 l, po wbiciu pedału gazu do podłogi (gwałtownym) często się przydławia.

Wcześniej miałem zafirke 99 r z instalacją nie sekwncyjną i paliła mi 8, 5l, a przecież silnik miał większy przebieg, palił olej, gorsza była instalacja, tylko kierowca i model jazdy bez zmian.

poradźcie coś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 km spokojnie a błąd opisalem wczesniej mianowicie p0130

 

zauwazylem ze po odpaleniu samochodu przed zapaleniem sie checka i odpieciu kostki przepływomierza auto chodzi normalnie (da sie jezdzic), niekiedy zgasnie na wolnych obrotach przy dojazdach do skrzyzowania... chyba padł przepływomierz

 

jak sie nie odepinie to po zapaleniu checka na benzynie auto w ogóle nie chce chodzi, dusi sie dławi, na gazie chodzi troche lepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie sonda ani przepływka tylko rozstrojony sterownik przez źle skalibrowaną instalke. Zresztą sam napisałeś że problemy pojawiły się po założeniu LPG.

100km to mało, zrób przynajmniej 300 bez Lpg i powinno wrócić wszystko do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za podopowiedzi bede testowal dalej tez bralem pod uwagę sterownik tylko mam pytanie czy sama jazda na benzynie wystarczy czy najlepiej wyjąć bezpiecznik od instatalacji lpg żeby ją całkowicie wykluczyć.. :( druga sprawa, powiedzmy ze to to i problemy znikną tylko jak wymusic na gazowniku zeby dobrze ustawil instalke auto bylo juz u niego parenaście razy i nadal upiera się przy swoim że z instalacją jest wszystko ok :wesoly:

 

aa i druga sprawa czy te 300 najlepiej w jednej trasie czy może byc z postojami bo ogolnie pokonuje dystans nie wiecej jak 20-30 km dziennie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik to jak chcesz ale akumulator możesz odłączyć na godzinkę (reset ECU)

i normalna jazda tak jak jeździsz po te 20km

kolejne objawy lecz to występowało i przed instalacją:

- falujące obroty

-auto szarpie przy mocnym dodawaniu gazu

tutaj powinno ci pomóc czyszczenie przepustnicy,

co do gazownika to myślę że koledzy coś podpowiedzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności