Skocz do zawartości

kontrolka check zafira 1.8 16v lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

u mnie zaczeło sie dziś wszystko:( a tak naprawdę 2 dni temu.

wyskoczył bład od sondy lambda. wizyta u elektryka diagnoza sonda ok że podpieta instalacja do sondy. nie na kabel sygnałowy, zalecenie przepięcie instalacji LPG do innego kabla na sondzie, ustawienie nowe sterownika gazu (mapy itp)

dodatkowo zalecono czyszczenie przepustnicy.

Przepustnica wyczyszczona błędów nie ma.

Wizyta u gazownika ten stwierdza że moja instalacja nie musi być podpięta do sondy. odcina kabel, ustawia instalację i zapala sie check engine.

Tylko na gazie!:(

błędy od sondy i od przepływomierza raz jeden raz drugi.

Auto sie dusi szarpie, za bogata mieszanka.

Instalacja Tomasetto sekwencja

silnik 1.8 16V X18XE1

 

czy taka instalacja ma być podpięta do sondy???

Gazownik polecił mi żeby zrobić test przepływomierza u elektryka, bo autko dławi sie troche zarówno na benzynie i na gazie.

znów kasa :wesoly:

 

Prosze pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bartie A sprawdziłeś kolejność podpięcia kostek do wtryskiwaczy gazowych na listwie na przewodach masz numeracje i sprawdz czy odpowiednia kostka idzie na odpowiedni cylinder. Tej usterki komputer w instalacji BRC SEQENT 24 niewykaże jako błąd. A wszystko ci się będzie walić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłem z powrotem przewód odciety przez gaziarza, i wszystko ok błędów nie ma:)

autko jeździ jak dawniej.

Jednak moja instalacja powinna być podpięta do sondy.

delikatne dławienie jest jak dawniej ale przepływka droga jest do mojego silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, powodem była walnięta przepływka :wesoly: włożyłem inną i wszystkie problemy zniknęly.. jednak w 100% powiem wam jak przyjdzie mi nowa tj. w tygodniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartiee, jak sprawdziłeś przepływkę?

Jeden gość mi powiedział ze podobno można u lektronika zrobiś test przepływki i wyjdzie co i jak, ale chcę się upewnić bo po co komuś kase płacić za coś fikcyjnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol:!

Ja miałem ? mam problem nie wiem jeżdżę i jest Oki :beer: ale, opisze wam objawy i co zrobiłem.

Zafira 1,8 16V

Intalacja LPG sekwencja stag 200

 

Objawy ;

1. Zapalająca kontrolka silnika (pomarańczowa , obrys silnika, pod obrotomierzem)

2. dławienie podczas jazdy i późniejszy brak mocy do czasu ponownego uruchomienia często zapalający się chek + kontrolka od kontroli trakcji

 

Spalanie na poziomie 12 lpg miasto i 9-10 trasa

 

Wizyty elektronik i gazownik

 

Gazownik 1

Wymiana filtrów + regeneracja listwy wtryskowej (stukał wtrysk) bez regulacji - Mapy Oki :beer:

Sprawdzona również sonda Oki ale,

Mamy 2 sondy jedna przy silniku , druga przy wylocie (katalizator)

Sonda przy silniku dostaje błędny komunikta i się zapala kontrolka od silnika (obrys silnika)

Info od gazowanika- samochody opel maja bardzo czułe komputery i dlatego wyskakują błedy z sonda lambda , najlepiej nie ruszać jeśli komuś nie przeszkadza paląca się kontrolka.

Nie wpływa to na jazde i spalanie (sprawdzone testowane)

 

PS. W moim mieście gość na Taxi ma Zoske i rozmawiałem z nim na ten temat i potwierdził zrobił nią 300 tys km i jest zadowolony a na palący się silnik nie zwraca uwagi 

 

Elektronik

Zapalająca się kontrolka silnika – potwierdził sonda działa – do ustawienia mieszanka u gazownika komp LPG

Zapalająca się kontrola trakcji – coś jest nie tak z listwą ? jest to część która przekazuje komunikaty z silnika do komputera i nowe z powrotem do komputera, zawiesiła się przepustnica podobno był taki komunikat na Techu

 

Gazownik 2

Po przejechaniu 20 000 po Gazowniku 1 i pojawiający się problem z kontrolką kontroli trakcji i brakiem mocy oraz z kontrolką silnika obramowanie

 

Pogrzebał cos w czasie wtrysku , temp przełączania na gaz, oraz obroty przy jakich ma się przełączyć

 

Teraz , nie zapala się kontrola trakcji , od czasu pali się kontrolka silnika, ale jeśli po jakims czasie pojeździmy na PB zgaśnie

 

Mam moc :beer: , normalne spalanie :beer: , brak problemów z odpalaniem :beer:

Tylko czasem dolewam oleju :lol: ale te typy pewnie tak mają tu nawet nie znalazłem odpowiedzi na forum , uwzględniając warunki, brak fioletowego dymu i wycieków , oraz oleju w płynie chłodzącym

 

pozdrawiam

Holek_22

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holek_22, Mam tą samą instalację.

Masz ją podpiętą po sondę:D

ja gdy odpiąłem od sondy na gazie wywalało mi checka.

Odczyt z kompa zbyt wysoka mieszanka, lub sonda lambda brak sygnału, lub przepływomierz. Tak na zmianę się pojawiały po kasowaniu.

Po powtórnym wpięciu instalacji LPG wszystko ok check się nie zapala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na przepływce nie było masy mozna sprawdzic miernikiem (ale moze to rowniez oznaczac uszkodzony sterownik lub sonde), kiedy wpiąlem przepływomierz na chwilę wszystkie objawy ustawały gdyby to byla sonda lub sterownik objawy chyba by nie ustawały a tu nagle wszystko przechodziło.. umówilem sie w sklepie ze kupie przepływke jesli to bedzie ona wina i sie zgodzili ??? wiadomo na podmiane sondy sie nie zgodzą gdyz bedzie widac poźniej ze była używana :ok: pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności