Skocz do zawartości

Czujniki ciśnienia opon


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem .Po wymianie kól na zimowki w tylnich kołach czujniki wskazują że nie mają ciśnienia.Felgi dla odmiany są stalowe (letnie aluminiowe) a w jednym z kół jest nowy czujnik. W ASO twierdzą że właśnie dlatego nie działają że felgi są stalowe. Ale z przodu są stalowe i działają .Jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o poradę ,bo w serwisie chcą mi wymienić oprogramowanie w koputerze. Samochód to VECTRA C z 2002.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie sądzę ,trochę poszukałem w necie i dowiedziałem się że do każdego koła przypisany jest konkretny czujnik i np. przy wymianie kól nie należy ich pomieszać. Ale co z nowym czujnikiem ? Może go trzeba jakoś zalogować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czujnik znajduje się na zaworze do pompowania powietrza w kole.Podobno(wiadomości z neta)w środku jest bateria która starcza na około 160 tyś kilometrów .Czujnik wysyła sygnały do odbiorników znajdujących się w nadkolach, a z tamtąd do centralki i do komputera.W czasie postoju system nie działa dopiero przy prędkości około 30km/h czujniki załanczają się poprzez ruchomą wśrodku kulkę(siła odśrodkowa).Sam pomiar ciśnienia w oponie dokonuje się podobno na zasadzie piezoelektryku, ale dokładnie niewiem. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rajmund, Na przykładzie Peugeota 607 mogę napisać,że czujnik przestaje dzialać jeżeli oddala się na odległość większą niż 10m od komputera.Klient,który ma takie koła i zamienia na zimę lub lato,a koła przechowuje w mojej firmie po wymianie jeżdzi do serwisu,żeby wczytać na nowo czujniki.Samemu nic na to nie można poradzić,a ile płaci za wczytanie nie wiem.O wymianie oprogramowania pierwsze słyszę,może ściemniają tak jak z felgami.Zmień serwis.

To,czy felga jest stal,czy alu nie ma żadnego znaczenia(nowa Vectra ma stal i alupodobne kołpaki).Pomyśl,czy w czasie wymiany nie przekroczono pewnej odleglości,tym bardziej,że to tylko na tyle.

Możesz udać się z reklamacj do firmy,która ci zakładała koła i kombinować ze wzrostem ciśnienia.Mięliśmy taki przypadek z Citroenem,ale jak dałem ponad pół atm. więcej czujnik zadziałał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności