Skocz do zawartości

corsa b 1.0-mało mocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i posiadaczy opli corsa.

Mam corsę B 97' z tym nieszczęsnym silnikiem 1.0 12V. Niedawno zdarzyła mi się przygoda która nawet mechanikowi zatkała dech:) W czasie jazdy coś zaterkotało w silniku i stracił trochę mocy. Co się okazało? Urwała się elektroda świecy zapłonowej i wpadła do komory spalania. Remont silnika wyniósł mnie ok 2000pln. Posypało się mnóstwo części, zawory, (przy okazji wymieniono mi popychacze zaworów bo klekotały już wcześniej); wałki rozrządu, rozrząd itp....Dziś odebrałem auto i jestem cholernie rozczarowany:(. Jeździ po prostu strasznie. Jakby wogóle nie miało mocy. Mam wrażenie, bo niestety nie posiadam obrotomierza, że powyżej 2000-3000 obr/min wogóle nie ma mocy. Przed awarią auto zbierało się naprawdę nieźle jak na tak mały silnik. a teraz to po prostu tragedia.Jak dodaję gazu na biegu jałowym to silnik z oporami wkręca się na obroty wydając przy tym odgłos jak jakiś diesel. Poradźcie coś, albo dajcie jakieś namiary na fachowca w Łodzi. Autem ma jeździć do pracy moja narzeczona, ale boję się ją puścić w podróż tym czymś:beer:

Z góry dziękuję ,czekam na odzew.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Szkoda ze przed remontem nie dales znac na forum.... :beer: kazdy by ci odradzil remont tej jednostki, za takie pieniadze mialbys 1.4 8v do corsinki i byloby o niebo lepiej, no ale stalo sie, a co do klekotu jak wchodzi na obroty to pewnie panewka obrocona, przynajmniej tak mi sie wydaje... :beer: ja bym z miejsca ten silnik wywalil z corsy juz w fabryce, bo nie chce cie dobijac, ale to najgorszy silnik w corsie jaki kiedykolwiek zrobil opel, jeszcze teraz mozna opchnac ten 1.0 choc to bedzie ciezko, wlozyc 1.4 albo przynajmniej 1.2 16v , ale bym sie nie bawil, bo jak juz robic to 1.4 8v , bo to dobry silnik, w miare osiagi ma wiec napewno by starczyl, zrobisz jak zechcesz, a najlepiej to bedzie sprzedac ta corse i kupic z odpowiednim motorem, takie moje zdanie, pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym z miejsca ten silnik wywalil z corsy juz w fabryce, bo nie chce cie dobijac, ale to najgorszy silnik w corsie jaki kiedykolwiek zrobil opel, jeszcze teraz mozna opchnac ten 1.0 choc to bedzie ciezko, wlozyc 1.4 albo przynajmniej 1.2 16v ,

Na jakiej podstawie twierdzisz ze to najgorszy silnik jaki zrobil opel?? Ja jezdze bez ZADNYCH problemow od 2,5 roku, wymienialem tylko przeplywomierz bo byl od nowosci, a tak to odpala ZAWSZE za 1 razem, osiagi jak na pojemnosc 1.0 bardzo dobre (F1 to to nie jest tylko auto do jazdy miejskiej). Drazni tylko to ze chodzi glosno jak diesel ale tak poza tym to slyszalem tylko dobre opinie o tym silniku (nie zaprzeczam przy tym ze 1.4 jest niezle i troche przyspieszenia czasem by mi sie w cosiarce przydalo:)

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

To jest tylko moje zdanie bo znajoma ma taki silnik, wogole 3 gary to porazka, bo widzialem jak to chodzi i jezdzilem to normalnie tragedia, ale samochod samochodowi nierowny, wiec bez obrazy dla innych posiadaczy tego modelu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia rozrząd i ustawienie pompy wtryskowej złe ustawienie tych zespołów objawia się utrata mocy,wymiana filtrów to na początek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chciałbym podziękować za odpowiedzi ,które pojawiły w moim temacie. zaczne od tego ,że dziś auto zaczęło nareszcie jeździć jak należy:) Jak długo to potrwa ,tego nie umiem przewidzieć??? Przyczyną niesprawności a wiec tytułowego braku mocy okazał się uszkodzony zespół cewek zapłonowych.auto jeździło tylko na dwóch tłokach:) Stąd brak mocy. Podejrzewałem to jako przyczynę ale niestety musiałem skorzystać z porady innego niż poprzedniego mechanika.Po prostu nie miałem możliwości podmiany w/w cewek. Po nabyciu używanych(nowe są ,jak dla mnie w astronomicznych cenach) i wymianie, auto znów odzyskało swój wigorek:) Po tak kosztownym remoncie postanowiłem go narazie nie sprzedawać.

Dziękuję za zainteresowanie i zamykam temat.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności