Skocz do zawartości

Dym spod deski rozdzielczej i zgasł


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kadett 1.6i '87 r.

Witam wszystkich ponownie. Raz już uzyskałem pomoc na forum więc mam nadzieję że i tym razem się nie zawiodę, choć problem jest chyba poważny.

Wyglądało to tak: jechałem moim kadziem (1.6i '87 r. z gazem) i nagle mi zgasł, spod deski rozdzielczej poszedł dymek (bardzo gryzący), świeciły się tylko kontrolki oleju, ładowania aku i check engine (nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki), nie było świateł, kierunkowskazów, awaryjnych, oświetlenia kabiny, klaksonu, nie działała pompa paliwa, działał tylko rozrusznik. Jakieś 3 mies. przed awarią zaczęła mi piszczeć dmuchawa(robiło się też jakieś zwarcie bo przygasało mi radio, ale gdy przełączałem prędkość dmuchawy z 1 na 2 objawy te ustępowały. Rozebrałem pół deski rozdzielczej (konsola środkowa) ale nic spalonego nie znalazłem. Jakieś 3 tygodnie wcześniej elektryk wymienił mi aparat zapłonowy, oczywiście na używany (stary się rozsypał). Co to może być? Ratujcie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

popr. tytuł tematu/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

ciężko coś tak powiedzieć ale myślę że trzeba wyjąć skrzynkę z bezpiecznikami bo z drugiej str. są przekaźniki i pewnie któryś zrobił zwarcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa mogła spowodować przegrzanie się przewodów zasilających ja mówisz ,że na 1 biegu "piszczało" to miała bardzo ciężko i pobierała więcej prądu. Wyjmij bezpeczniki i zobacz,które gniazda są nadpalone lub przegrzane. W ostateczności rozbierz deske i zobacz,która wiązka się uwędziła i wówczas dojdziesz co, gdzie i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O'k. Mmoje informacje były niepełne. Spaliła się jeszcze linka sprzęgła (wtedy sprawdzałem to po ciemku i nie zauważyłem) Prawdopodobnie spowodowane to było brakiem styku na kablu masowym z akumulatora do silnika. Jeszcze tego nie sprawdziłem bo zabrakło czasu, a tam jest trudny dostęp. Jak zrobię to napiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w swoim kadecie też takie objawy i tez spaliło mi linke od sprzęgła. Przyczyną był brak masy. Jak się domyślam masz podłączenie masy puszczone z akumulatora na "bude" samochodu (bynajmniej ja tak miałem jak mi sie to stało). Najlepsze rozwiązanie tego to od klemy masowej na akumulatorze puścić dodatkowy kabel do masy silnika. Ja tak zrobiłem i pomogło ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam masę z akumulatora do silnika, przy klemie jest o'k, ale przy silniku jest trudny dostęp i nie mogłem togo odkręcic i przeczyścic. Pobawię się z tym dopiero pojutrze (praca)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie w beznyniaku ale ja mam dieslu mase do silnika przykrecona przez jedna srube trzymajaca ta fifke gdzie bagnet oleju siedzi. Dostep tam mam dobry tylko potrzebne dluzsze pokretlo ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności