Skocz do zawartości

woda pod tapicerką


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, mam jeszce jeden problem. Otóż z tyłu pod lewą wycieraczką mam mokrą tapicerkę, jak naciskam podłogę, słyszę że filc pod nią jest cały nasiąknięty. I tylko tam z tyłu po lewej stronie. Nie wiem jaka może być przyczyna. Mówiono mi że może to być albo wypadła mi spod progu gumowa zaślepka i woda dostaje mi się tam jak jadę prze kałuże, albo są odprowadzenia (kanały) idące od szyberdachu aż do progu i tam woda z góry jest odprowadzana na zewnątrz. A jak samochód był na podnośniku, to niechcący mogli mi to odprowadzenie zablokować poprzez zgniecenie. Proszę o pomoc, co można z tym zrobić? Gdzie szukac tej gumowej zaślepki, albo jak sprawdzić drożność kanałów odprowadzających wodę z góry? A może to jakas inna przyczyna? Proszę pomóżcie...

Maciek.

A dodam jeszcze że ruszając samochodem słysze coś jakby wodę. Może to paliwo (akurat mam sporo w baku), a moze już przesadzam. Prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie woda z szyberdachu zlatuje z przodu auta, żeby sprawdzić po prostu weż sobie butelke wody, otwórz szyberek i wlej troche wody, będziesz widział gdzie leci woda.

A co do tej zaślepki, to jest ona dosyć spora (jakieś 4-5cm średnicy), więc zobaczysz jej brak po podniesieniu auta, albo po odsłonięciu talicerki zerwaniu takiego brązowego tworzywa (kształt ten zaślepki odbija się w tym pworzywie, więc będziesz widział gdzie.

Jest jeszcze możliwe, że po prostu podłoga Ci gnije i masz blacharke do roboty.

Najlepiej ściągnij tapicerke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę zaślepkę jak mówicie. Poinformuję was o tym czy coś znalazłem, jak tylko się do Astry dobiorę. A jeszcze pytanie. Skoro wypadła mi zaślepka, to czy może być że słyszę jakby mi się gdzies woda przelewała jak np. zjeżdżam z krawężnika, lub jak go bujnę? Prosze o odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zaciekac z podszybia

otwory udroznic

szukaj kolo wlotu powietrza do kabiny pod szyba

 

wywalic liscie i inne paprochy

 

a tapicerke i ta gabke bedziesz musial wyjac i wysuszyc

upierdliwa robota u mnie sie tydzien suszyla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zaciekac z podszybia

 

Ale w tym przypadku mokro jest z tyłu

przednia szyba i mokro z tylu

niezle kombinujesz :wink:

 

tak czy siak trzeba podloge suszyc

a czy cieknie od przodu na tyl czy z drzwi czy z tylnych szyb(uszczelek)

to niestety trzeba szukac samemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za podpowiedzi, napewno postaram sie sprawdzić jak mówicie, tylko prośba: gdzie jest to "podszybie" i "wlot powietrz do kabiny pod szybą"??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności