Skocz do zawartości

ogrzewanie tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, hmmm mam problem a mianowicie jest to ogrzewanie tylnej szyby.

nie działa, hmm dla pomocy podpowiem że ten włącznik na panelu z przodu z regulatorem nawiewu chyba jest uszkodzony, bo powinien włączać ogrzewanie tylnej szyby poprzez pociągnięcie go do siebie, natomiast gdy pociągnę go to schodzi cała gałka, natomiast dam rade pociągnąć tym bolcem na którym jest ta gałka, jednakże nawet jak pociągnę ten bolec do siebie to tylna szyba nie jest ogrzewana. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym jest nie tak??? i jak to naprawić:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja pierwsze słysze że go trzeba pociągnąć żeby włączyć ogrzewanie ( no chyba że sie nie znam) ale u mnie (nie mam klimy) wystarczy właczyc cieple ogrzewanie, ustawiając prawy przełącznik na ogrzewanie szyby, no i oczywiscie nawiew na 4 i rzecz jasna lewy przelacznik na cieplo. Co prawda w moment sie ona nie rozmraża ale po kilkunastu minutach widać jak sie nagrzewa, i sa efekty podgrzewajacej sie siatki szyby.. Hmm pokazuje na zapożyczonym zdjęciu. Pozdrawiam Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gynox zwróć uwagę na charakterystykę tych znaczków

 

Dołączona grafika

 

obrazek A oznacza ogrzewanie przedniej szyby, przedniej dlatego że te boczne ścianki szyby na tym małym obrazeczku sa na skos

 

Obrazek B oznacza ogrzewanie tylnej szyby, tylnej dlatego że te boczne ścianki szyby na tym małym obrazeczku są prostopadle do gornej i dolnej, w instrukcji obsługi wielu wielu innych aut przyjęte są takie obrazki.

Dodatkowo w instrukcji opla jest napisane że po pociągnieciu do siebie tej gałki środkowej(ona jest na spręzynce) włącza sie na 15 min ogrzewanie tylnej szyby, po uplywie tego czasu ogrzewanie sie wyłacza.

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 11:00 ]

nadodatek po pociągnieciu tej srodkowej gałki na obrazku b rozjasnia sie ten rysuneczek na żółto (zapala sie tam zarówka w tej galce)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien włączać ogrzewanie tylnej szyby poprzez pociągnięcie go do siebie

pierwsze słysze że go trzeba pociągnąć żeby włączyć ogrzewanie

... z kosmosu wróciliście obaj :drunk::drunk::drunk:

Instrukcji obsługi nie chce sie poczytać :drunk::drunk:

alvarofun, dzwonili ale nie w tym kościele...pociągnij środkową gałkę... :-) :drunk:

obrazek A oznacza ogrzewanie przedniej szyby

... w tym przypadku oznacza kierunek nadmuchu powietrza a nie ogrzewanie szyby...najpierw taka opcję trzeba posiadać - w szybie jest zatopiona siatka grzewcza, którą widać :drunk: a na pulpicie musiałby być włącznik.... :drunk: Pozdro... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, kolejny mądry...., silvo44 jak nie masz tigry to nie udzielaj sie:). po to jest tam w środkowym potencjometrze ta żółta zaślepka żeby informowała o włączonym tylnym ogrzewaniu szyby, gdy je włączymy to ten środkowy potencjometr świeci na żółto

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 12:46 ]

aby uniknąć "głupich" odpowiedzi, postanowiłem zeskanować stronę z instrukcji obsługi dotyczącą włączania ogrzewania tylnej szyby

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy opel montuje ogrzewanie przedniej szyby ??

ja wiem ze nie ma takiego patentu

nawiew owszem i to oznacza ikonka przy prawym pokretle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvarofun, naucz się czytać ze zrozumieniem, chyba, że sam sobie zatopiłeś w przedniej szybie siatke grzewczą.

To jest nadmuch, a nie ogrzewanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadmuch czy ogrzewanie przedniej szyby??, a co to ma do tego że z tyłu szyba paruje i nie jest ogrzewana??, te wasze posty to jest odpowiedź na moje pytanie??? to pełno speców, pożal sie Boże ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, mam pisać jako kolejny, że ogrzewanie tylnej szyby się włącza przez pociagniecie środkowego pokrętła??

Nic nie mierzyłeś, nie wiesz, czy prąd dochodzi do szyby, masz na bank popsute pokrętło, bo nie powinno schodzic i czego żądasz?

Jest takie coś jak bezpieczniki, ani słowa o tym nie piszesz, a to jest pierwsza rzecz, którą sie sprawdza jak pada coś elektrycznego.

Może lepiej weż szklana kulę i wyczaruj?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności