Skocz do zawartości

Brak dźwięku w CB


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem z CB.

Radio mam od kilku dni.

Jadę sobie dzisiaj przed chwilką przez LBN. Rozmawiam na 19' ze znajomym i nagle cisza. Ani szumów, ani pisków nie mówiąc już o głosie znajomego. Zanikł też głos (bip) przy zmienianiu kanałów, więc chyba coś z głośnikiem, albo końcówką mocy...

Dodam, że mnie przy tym słychać tak jak wcześniej, więc sam mikrofon działa.

Gdzie szukać przyczyny? Miał ktoś taki problem, albo słyszał o podobnym?

Pomóżcie proszę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jeśli nie to rozbierz, może tylko kabelek od głośnika odleciał.Jakiś zimny lut, czy coś takiego.

 

Używka, nie jest na gwarancji...

Dodam, że zanim obcięło mi dźwięk, jak znajomy mówił u mnie było słychać momentami piski, sprzężenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam. Jestem raczej laikiem w temacie CB, ale namiętnie korzystam z tego dobrodziejstwa ( tani zestaw lafayette Ares + Hustler) I tu mam parę pytań... ostatnio odkręciłem gruchę od radia i sie zdziwiłem... radio z rozkręconym na maksa SQ praktycznie przestało szumieć... Czy to to normalne? Co ma mikrofon do odbioru? Gdy zamontowałem gruchę, znowu było wszystko O.K., czyli na rozkręconym na maksa SQ radio szumiało, ale gdy minimalnie przekręciłem pokrętłem SQ przestało. I jeszcze jedno...chodzi o nadawanie i odbiór na dalsze odległości (jak dla mnie jakieś 7-8km w linii prostej) Koledzy z innych mobili przy takiej odległości, mówią, że słyszą mnie czysto i wyraznie, ale ja już ich z denerwującymi szumami, mimo zabawy z SQ. (antene mam na 100% zestrojoną do samochodu) Czy pomoże wymiana anteny na jakąś markową, żeby poprawić odbiór? Czy po prostu od tak prostego radia wymagam cudów? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Hustlera to różne opinie krążą na jej temat.

 

Spróbuj podmienić od kogoś inną antenę np. ML-145

Jak odkręcisz gruchę to nic nie słyszysz ja mam tak samo w TTI880

Ze względu na ochronę praw autorskich schemat usuwam/Tajga

 

Tutaj zapewne tkwi przyczyna, jest to schemat zwykłego radyjka (zasada działania w pozostałych jest taka sama)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie kabel od gruszki też w jakiś dziwny sposób wpływa na odbiór. Kiedy ruszam kablem (np. lekko go naciągnę) szumy w radio się zmieniają (brzmią trochę inaczej lub słychać je z inną głośnością). Kabel raczej nie jest uszkodzony, gdyż radio jest praktycznie nowe. Czy to jest normalne?? Radio i antena Midland.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

i u mnie po odłączeniu gruchy radio milknie

Cinka777, tak miałem jak przetarłem kabel od anteny siedzeniem

nawet w czasie sprawdzania SWR podczas chwycenia kabla od gruchy zmieniało się

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności