Skocz do zawartości

Opel Corsa b 1.2 by ali3n :P


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mianowicie mam taki problem ze moja Corsa b 1.2 city 96r. pali duzo paliwa. W miescie spalanie dochodzi przy spokojniej jezdzie do 10-12l/100km. W cyklu pozamiejskim spalanie wynosi 6-6,5 litra na 100km. Chcilabym sie dowiedziec co moze byc tego przyczyna jakie czesci moga byc za to odpowiedzialne. Dodam jeszcze, ze 1 cylinder niema kompresji wiec prawie w ogole nie dziala (wiec to moze byc przyczyna?)

 

Czytalem to i owo na forum, ze ludzie maja problemy z filtrami, sonda nie dziala, dziurawy bak, silnik sie nie dogrzewa.

 

I jeszcze jedno czy bardziej sie oplaca oddac samochod do mechanika na naszlifowanie cylindrow ogolnie mowiac pelna naprawe, czy moze wstawic nowy(uzywany) silnik od corsy lub jakiegos innego opla ??

 

Wszelkie propozycje prosze pisac.

 

poprawiłam błędy/Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra uzylem funkcji szukaj ale chodzi mi o tez o reszte. Czytalem na ten temat i wiem jakie moga byc przyczyny ale chodzi mi tez o reszte pytan ;)

 

Dodam jeszcze ze nieznam sie na tym samochodzie bo mam go od niedawna(poprzedni wlasciciel moja Mama). Samochod byl serwisowany, maly zgrzyt, stukania to odrazu corsa byla u mechanika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mianowicie mam taki problem ze moja Corsa b 1.2 city 96r. pali duzo paliwa. W miescie spalanie dochodzi przy spokojniej jezdzie do 10-12l/100km. W cyklu pozamiejskim spalanie wynosi 6-6,5 litra na 100km. Chcilabym sie dowiedziec co moze byc tego przyczyna jakie czesci moga byc za to odpowiedzialne. Dodam jeszcze, ze 1 cylinder niema kompresji wiec prawie w ogole nie dziala (wiec to moze byc przyczyna?)

 

Czytalem to i owo na forum, ze ludzie maja problemy z filtrami, sonda nie dziala, dziurawy bak, silnik sie nie dogrzewa.

 

I jeszcze jedno czy bardziej sie oplaca oddac samochod do mechanika na naszlifowanie cylindrow ogolnie mowiac pelna naprawe, czy moze wstawic nowy(uzywany) silnik od corsy lub jakiegos innego opla ??

 

Wszelkie propozycje prosze pisac.

 

poprawiłam błędy/Niedźwiedź

 

jak nie masz kompresji na ktoryms cylindrze to i tak malo ci pali.

 

najlatwiej wstawic 2.0 8v , i na poczatek jest to dobra propozycja poniewaz sa trudne do zakatowania a co sie z tym wiaze mozna kupic jednostke w dobrym stanie za male pieniadze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlatwiej wstawic 2.0 8v , i na poczatek jest to dobra propozycja poniewaz sa trudne do zakatowania a co sie z tym wiaze mozna kupic jednostke w dobrym stanie za male pieniadze.

2.0 8v to chyba troche sporo na taka corse :cry:

Zwlaszcza ze jest to lekki samochod 835kg

 

A jezeli chodzi o silnik to od jakiego opla Vectra, Omega, Astra ??

 

I co trzeba by bylo zmienic w samochodzie aby wstawic takiego potwora, jakies lapy silnika czy cus, a moze nic nie trzeba zmieniac w konstrukcji przgrody silnika??

Podkresle ze mieszkam w bloku i niemam mozliwosci wstawienia silnika sam. I czy mechanik sie bawi w takie sprawy.

 

P.s Ile taki silnik 2.0 8v bedzie palic ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to

swap z C12NZ na C14NZ ma sens bo wymieniasz tylko kompa i silnik.

Ale lepiej już chyba wstawić C16NZ lub X16SZ.

Problem jest ze skrzynią ponieważ C12NZ z reguły dostawały skrzynie F10, której nie pasuje do 1.6.

Bywały silniki X12SZ, które dostawały skrzynie F13 - bywa, że są to już skrzynie pod koło zamachowe takie, jak w silnikach 1.6.

Więc trzeba by kupić silnik ze skrzynią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 pali tak do 10 litrow , ja z uszkodzona lambda , a wlasciwie z lambda bez grzalki (co chwile check i wyskakuje) pali mi do 10 litrow w miescie.

 

a co do konstrukcji pojazdu to za duzo nie trzeba zmieniac : piasty , wydech , lapa od strony rozrzadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam ponownie,

Z ciekawosci chcialbym sie dowiedziec czy do opla corsy dalo by rade wstawci takie cudenko od Opla Astry SILNIK ASTRA GSI 2.0 16V OZNACZENIE C20XE :

http://allegro.pl/item555958851_opel_astra_gsi_c20xe_calibra_vectra_dohc_2_0_16v.html

Mianowicie chodzi mi najbardziej czy zmiesci sie w mala komore silnika mojej corsy ???

Pewnie by bylo duzo przerobek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności