Skocz do zawartości

problemy z klimą


Gość tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam asterkę 1.6 16v kom,i mam problem z klimą .

Z pół roku temu wymieniłem sprężarkę , osuszacz ,i cały układ był czyszczony i problem polega na tym że , w lato słabo chłodzi i w taką pogodę jak dziś to nawet nie może przedniej szyby odsłonić z pary nie wspominając nawet już o szybach bocznych .

Układ , ciśnienie trzyma , filtr nowy ,po włączeniu kompresor się załancza i wiatrak też . W warsztasie już mają mnie dosyć i ja ich też a klimy jak nie było tak nie ma . Może ktoś ma jakiś mądry pomysł na ów usterkę ?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tedi, Może problem tkwi w pokrętle ciepłe-zimne,lince i dżwigni?Latem nie zamyka do końca i leci powietrze na pól ciepłe,a zimą na odwrót.Ogólnie to dobrze ci nagrzewnica grzeje,czy średnio?

Czynnika chłodzącego jest dosyć ,czy może ubywa?Sprawdzali to?Jak włączasz klimę teraz to przekręcasz pokrętło na min. niebieskiego i obieg na wewnetrzy?Filtr zmieniałeś?

Jaką masz astrę ,f czy g?Poza tym zimą nie zawsze się włączy klima,to zależy od temperatury otoczenia,ale nie pamiętam jakiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co wymieniłeś jest ok , ale własnie wrauciłem z naprawy ,bo jak się dokładnię przyjżałem to na plastikowym podszybiu przez wycieraczkę sączyła się woda i tym samym cały filtr był mokry i po zasilikowaniu otworku technicznego i wysuszeniu filtra bo jest nowy jest git . Martwi mnie czemu w lato ona tak słabo chłodzi 8 - 11 celciusza , a raczej problem tkwi w tym że ona długo się zbiera do tego chłodzenia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mogę tylko powiedzieć że jeżeli chodzi o astrę g i o klimatyzację manualną to u mojej mamy w autku od nowości ta klimatyzacja słabo chłodzi :) więc ten typ chyba już tak ma ;)

 

a tak wogóle to kolo z opla mówił że temperaturę zimnego powietrza w manualnej klimatyzacji ustawia się poprzez siłę nawiewu :/ dziwne nie? :/ ja na początku myślałem że to zależy tylko od tego pokrętła temperatury ale jak latem włączy się mocniej nawiew to klima chłodzi ok tylko że ile można słuchać tych szumów z nawiewu gdy jest włączony na 3 albo 4 :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tedi,

JOszi wyraził doskonale,to co sam miałem napisać.Faktem jest,że klima nie jest u mnie jakaś super,a 1,czy 2 bieg nawiewu to za mało.

Ogólnie ten typ tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Reanimuje temat Klimy

 

Nigdy nie sprawdzałem czy to ustrojstwo działa aż do dzis .

Wydaje mi się ,że ona nie się nie włacza ale po chwili coś tam chłodzi ale strasznie słabo,mam klime manualna i wydaje mi się ,że przynajmniej obroty musza spaśc a tu nic i sam nie wiem co jest grane .Mój brat ma Lagune i tam właczenie klimy jest odczuwalne .Może nie ma gazu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też tak miałem, długo nie byłem pewny czy klima działa. Przy temperaturach w okolicy 10*C trudno mi było to ocenić.

 

U mnie ciężko po obrotach stwierdzić czy klima jest włączona czy nie.

 

Najpierw sprawdź czy w ogóle załączają Ci sie wentylatory na chłodnicach jak wciśniesz guzik ze śnieżynką. Jeśli nie to może być walnięty przekaźnik lub bezpiecznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Najpierw sprawdź czy w ogóle załączają Ci sie wentylatory na chłodnicach jak wciśniesz guzik ze śnieżynką. Jeśli nie to może być walnięty przekaźnik lub bezpiecznik.

 

Nie właczaja się ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności