Skocz do zawartości

problemy z klimą


Gość tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest najlepsze na odgrzybienie klimy,bo w warsztacie zaśpiewali stówę :mrgreen:

Lekka przesada z tą ceną za psiknięcie,bo schowek sam mogę sobie odkręcić.

 

 

U mnie kontrolka układu chłodzenia zapala się z chwilą przekręcenia kluczyka i gaśnie po uruchomieniu silnika - tak ma być?

 

Po włączeniu przycisku klimy zapala się lampka "na guziku", na ułamek sekundy spadają obroty silnika

U mnie jest tak samo,a dalej nie wiem,na lodówkach się nie znam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest najlepsze na odgrzybienie klimy,bo w warsztacie zaśpiewali stówę :twisted:

Lekka przesada z tą ceną za psiknięcie,bo schowek sam mogę sobie odkręcić.

U mnie krzyknęli 150 :) . Ja kupiłem Airco Fresh - preparat do czyszczenia klimatyzacji firmy Wynn's. W sklepie twierdzili, że bardzo dobry. Sprawdzę :-) . Koszt 38 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widze ze rozmawiacie na temat klimy w Astrze i kolega wymieniał sprzarke.

Mam problem z klimatyzacja w Astrze syna.Jest troche dziwna wersja bo Motor 1,6 ; 55KW ; z 96 roku.Ma klimatyzacje ręczną dwie poduszki i wspomaganie kierownicy.Hatchback.

Co sie okazało układ był sprawdzany na szczelność i nabijany ale spręzarka sie nie załącza.Moze ktoś wie jaka to spręzarka jaki koszt nowej i czy mozna regenerować i jaki to moze bc koszt.

Co do temperatury wylotu w moim mondeo jest około 2 do 3 stopni ale widzialem w reno bylo 7 stopni i tez bylo Ok to chyba zalezy od wydajności klimy.

Nie wiem dlaczego nie pojawia sie to co napisze na forum jestem tu nowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podepne sie pod temat ... dzisiaj bylem napelniac klime, jak sie okazalo uklad jest szczelny natomiast sprezarka klimatyzacji sie nie zalącza...prad nie dochodzi na kabelki ktore sa do niej podlaczone ... co to moze byc?? Koles ktory mi napelnial powiedzial ze kabel moze jest gdzies przeciety. Bezpieczniki wszystkie sprawdzilem sa ok. Klima jest manualna.

 

Poprawiłam ort. Tajga75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli chodzi o temperature twoja 8 do 11 stopni to ona sie mieści w granicach.Kolega ma racje ze opel astra ma mało wydajna klime i tu moze być tylko problem. U mnie ale w innym aucie bo w Fordzie mondeo mam temperature około 0 ztopni . Ja męcze sie jednak z klima w Asterce syna.Kupiłem to autko i brakuje w nim wentylatora od klimy i nie wiem jaki kupic.Układ szczelny ale spręzarka sie nie załącza.

Co do przekazników i sterowania to one sa zdaje sie pod maska zaraz koło szyby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Kolega ma racje ze opel astra ma mało wydajna klime

Przysiągłbym, że ktoś kiedyś i to nie wiem czy nawet na tym forum mówił, że Ople mają wydajną klimatyzację. Chociaż to pewnie zależy też od typu opla.

Ja zauważyłem, że moja klima chłodzi o wiele bardziej niż w służbowej Cosiarce z 2004 roku

 

Dziś wieczorem poszperam i dam namiary na schemat instalacji (do klimy) do Astry F i opiszę czego ja się dowiedziałem jak uruchamiałem swoją klimę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Byłbym ci wdzięczny bo nie wiem jak sie do tego zabrać.Nie wiem jaki ma być wentylator mam juz upatrzony na alegro bo okazało sie ze jest go brak autko było lekko pukniete moze dlatego.

Co do klimy to wiem ze warto bo mam ją w Mondeo astra jest syna.Jego nie ma w tej chwili wiec auto stoi i moznaby było coś porobić przy tej klimie jego.

 

[ Dodano: Wto Maj 08, 2007 16:23 ]

Schemat sie przyda mam kolege a on jest w tym najlepszy wiec o elektryke sie nie boje jak bedzie schemat.Z góry dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności