Skocz do zawartości

problemy z klimą


Gość tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
tedi,

JOszi wyraził doskonale,to co sam miałem napisać.Faktem jest,że klima nie jest u mnie jakaś super,a 1,czy 2 bieg nawiewu to za mało.

Ogólnie ten typ tak ma.

 

Ja chciałbym zauważyć że tzw.klimatyzacja w naszych kochanych Opelkach to raczej schładzarka a nie climatronic gdzie ustawiam 21' i włączam auto.

Kolega miał Skode Otke z manualem i jak chciał mieć chłodzik to 3 bieg przez kwadrans a potem ewentualnie 2 bieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie właczaja się ;p

 

Nie ma się co smucić bo to może być jakaś drobnostka np: bezpiecznik, przekaźnik lub sam włącznik.

Poszukaj najpierw bezpiecznika może to on (ja mam inną asterkę więc nie za bardzo mogę pomóc w zlokalizowaniu tego bezpiecznika).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi znajomy mowił ,żę jak nie ma gazu to nie ruszy bo tam jakiś czujnik zabezpieczjący jest .To sam nie wiem to jest moje pierwsze auto i niebardzo sie znam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mi znajomy mowił ,żę jak nie ma gazu to nie ruszy bo tam jakiś czujnik zabezpieczjący jest .To sam nie wiem to jest moje pierwsze auto i niebardzo sie znam

 

A jak ruszy to zatrzesz. Nie ryzykuj !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam mam problem z klimatyzacją w Oplu Aatra 2 1,7 dti , Klima manualna na kompie wyskakuje mi błąd 1540 , oraz opis bła obwodu klimatyzacji , objawy po przekręceniu stacyjki pompa od klimy się chwilkę rusza a potem na desce pokazuje się bład i pompa się wyłancza

co to może być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po pierwsze - witam serdecznie wszystkich "Opelmaniaków" :wesoly::)

 

Nedawno przesiadłem się do Zafirki a od dłuższego czasu jestem "czytaczem" tego forum.

Sorki, że odkurzam temat ale nie wyjaśnił on moich wątpiwości.

Bardzo prosze o jednoznaczną instrukcję nt. kontrolek i działania klimy oraz byc może przyczyny niesprawności !!!

 

U mnie kontrolka układu chłodzenia zapala się z chwilą przekręcenia kluczyka i gaśnie po uruchomieniu silnika - tak ma być? ???

 

Po włączeniu przycisku klimy zapala się lampka "na guziku", na ułamek sekundy spadają obroty silnika, włącza się na wolnych obrotach wentylator nawiewu (to stwierdziłem przy włączeniu klimy bez zapalania silnika) ale żaden z wentylatorów na chłodnicach sie nie włącza ???

Błagam - powiedzcie, że to tylko brak gazu ???

 

Wszystkie bezpieczniki w skrzynce - ok.

Ktoś sugerował by sprawdzić przekażnik - gdzie go znajdę? - w skrzynce chyba nie ma?

 

Z góry dzięki za wszelkie info :)

 

... i tak jestem happy :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już zdiagnozowałem problem mojej Klimy mam nieszczelną chłodniczke.

Ale po zdjeciu chłodnicy klimatyzacji i wentylatora ciagle świeci mi kontrolka układu chłodzenia i po chwili się włacza wentylator(zimny silnik). Narazie wyciągnołem bezpiecznik wentylatora i jeżdze kontrolujac jednocześnie tempere.

 

I mam pytanko da sie to jakoś wyłaczyć czy musze miec wpięty wentylator od klimy?

Czy może da sie jakoś wykasować ten bład??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności