Skocz do zawartości

co zabrac w dluga trase


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

...... co się przydaje w nagłych wypadkach..... (historia z beztroskich czasów szkoły średniej, wakacje i pierwszy samochód kolegi) najpierw 2l benzyny.... bo brakło parę kilometrów, żeby dojechać do stacji.... pózniej znajomy, który już spał na tylnej kanapie (w stanie głębokiego upojenia) został pozbawiony sznurówki z buta- urwane mocowanie linki gazu przy przepustnicy- po "naprawie" zostało pół gazu :wino: ale jechaliśmy dalej, a rano.... jak się obudziliśmy... bańka oleju i paczka poxliny- dziura w misce olejowej i wyciek oleju- efekt "terenowej" jazdy po lesie wokół jeziora :wino: ....no i dużo wody mineralnej na kaca :wino: I to wszystko w przeciągu jednej nocy :mrgreen: takie czasy już nie wrócą. :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zgadzam sie z mariuszem,

oprocz obowiazkowego wyposazenia auta, ja mam jeszcze kamizelke, komplet zarowek, ew lancuchy gdy jade przez gory, naladowana komorke, troche kasy w zapasie i ubezpieczenie assistance

a dokladnie ADAC, nie chce reklamowac bo nie wiem jak w Polsce sie sprawuje (mam niemiecki) ale we wloszech podczas wakacji milo mnie zaskoczyl - hol auta do warsztatu o okreslonej godzinie, i do wyboru auto zastepcze zeby wrocic do domu lub 3 dni w hotelu

bez problemow bez ceregieli i bez wozenia dodatkowego sprzetu ktore "moze sie przydac" a zajmuje miejsce w bagazniku (zamiast bagazu)

 

a i dodam ze w DE asistance ADAC jest na kierowce nie na auto... tak wiec wystarczy jak jedna osoba ma karte z podrozujacych (nawet paroma autami)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i dodam ze w DE asistance ADAC jest na kierowce nie na auto... tak wiec wystarczy jak jedna osoba ma karte z podrozujacych (nawet paroma autami)

wszystko ladnie pienknie ale z tym nie do konca sie zgodze

 

ostatnio bylem w trasie z osoba ktora posiadala ubezpieszenie wlasnie w ADAC

po postoju na parkingu (zapomnialem wylaczys swiatel) auto nie hccialo odpalic

telefon do ADAC i co sie okazalo

jako ze ona nie jest wlascicielem auta to owszem mogo przyjechac ale usluga "startu" bedzie kosztowala 139euro

 

takze jak juz ubezpieczenei to dolkadnei zapoznaj sie z jego warunkami

 

co ja jeszzce bym dorzucil

 

linka holownicza

bo jak jakies zaspy czy cos

czasami ktos by ci pomogl ale albo sam linki nie ma albo jedna za krotka

 

a to duzo miejsca nie zajmuje a zawzse sie przydac moze nawet jak to by sie milo okazac ze komus by bylo potrzebna twoja pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dzieki za info musze to sprawdzic, ale z tego co mi wiadomo to ubezpieczenie mam niezaleznie od pojazdu. dziwne, a gdzie byla ta osoba ubezpieczona w ADAC (w jakim kraju)? i jaka wersja ubezpieczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczona byla i jest tu w DE

z tego co wiem toma jakis wypas bo w to ubezpieczenie wchodzi nawet transport jak by sie jej mialo cos stac za graniac

 

wszystko ladnie pieknie ale tylko jak ona jest wlascicielem auta ktore sie zepsulo

dlatego pisze jak bylo i ze taniej niz czekac na tego ADAC to mnie przyszlo na stacji kupic kable rozruchowe i poprosic o pomoc nastepnego tankujacego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto powstala lista:

 

- cb radio

- kanisterek 5l

- klej silikonowy

- klucze

- kombinerki

- komplet zarowek

- lancuchy (w gory)

- latarka

- linka holownicza

- naladowana komorka

- namiot

- papier toaletowy, reczniki papierowe, szmata do wytarcia rak

- plastelina stalowa

- plastikowe opaski samosciagajace

- poksylina

- pudeleczko z 1001 malych drobnych przedmiotow (srubki,gumki)

- rekawice

- saperka

- scyzoryk

- srubokety

- szeroka tasma zbrojona - szara/czarna - daje rade w wypadku pekniecia przewodow wodnych

- tasma izolacyjna

- ubezpieczenie

- zabezpieczenie finansowe (karta)

- zapasowe plyny (banka oleju, plyn chlodniczy,hamulcowy)

 

Jak ktos ma jeszcze pomysla to uzupelnimy, pozdrawiam i szerokiej drogi :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności