Skocz do zawartości

Kontrolka poduszki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj, gdzie znajduje się modół poduszek w sintrze??

 

Witam.:spoko:

Moduł poduszek powietrznych jest na podłodze nadwozia, pod przednim fotelem pasażera, pod dywanem jeden na obydwie poduszki. Są jeszcze boczne, ale ja ich nie mam i modułu nie lokalizowałem. Wydaje misię że gdzieś są opisane na forum. Pozdrawiam RG

PS. Jak masz schemat instalacji elektrycznej z opisem to znajdziesz.:super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Od kilku tygodni jestem posiadaczem Sinterki.

Kupiłem ją z kilkoma awariami ale ciężko było znależć jakąś w okolicach.

W mojej pali się oczywiście ABS i CHECK.

Po tygodniu od zakupu zapaliła się też poducha. Ale przypuszczam, że dlatego, że żona odkurzała środek i pewnie cos zruszyła pod siedzeniami (mówię o kabelkach).

Chciałem to sprawdzić i okazało się, że pod siedzeniem kierowcy są jakieś polutowane kabelki. Do jednego z nich był przylutowany jakiś rezystorek. I akurat w nim jest oberwana nóżka. Moje pytanie to czy w waszych Opelkach jest też coś takiego?? Bo ja już zastanawiam się czy moja nie była uderzona w bok i ktoś próbował oszukać poduszkę wlutowując ten rezystor, żeby kompa oszukać. Kiedyś w Vectrze mechanik tak mi właśnie zrobił wluowując rezystor w jakiś kabelek, żeby na gazie check się nie zapalał.

A check mi się pali i zczytywałem błędy to wyszły 3:

P1110

P0325

P0335

Tego pierwszego nie udaje mi się w żaden sposób wykasować

A za ABS jeszcze nie miałem czasu się zabrać.

Narazie chce usunąć tą poduszkę.

No i oczywiście jak to w Sintrach ktoś źle złożyl mechanizm wycieraczek.

Ale to już osobna bajka.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A check mi się pali i zczytywałem błędy to wyszły 3:

P1110

P0325

P0335

Tego pierwszego nie udaje mi się w żaden sposób wykasować

A za ABS jeszcze nie miałem czasu się zabrać.

Narazie chce usunąć tą poduszkę.

No i oczywiście jak to w Sintrach ktoś źle złożyl mechanizm wycieraczek.

Ale to już osobna bajka.

 

Witam.:grin:

Kody usterek są opisane w tematach ogólnych więc tam znajdziesz. Rezystor w układzie poduszek to najczęściej brak takowych na pokładzie auta, jeżeli sprzedający wprowadził cię w błąd to jest na to §, Wycieraczki są dość dobrze opisane (sam się nimi trochę bawiłem), ABS- też jest dość dobrze opisany, tylko trzeba trochę poszukać. Pozdrawiam RG :ok:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wycieraczkami to się też bawiłem ale coś mi nie wychodziło. Będę musiał kogoś złapać kto ma Sintrę w okolicy i zobaczyć jak to wygląda.

A że opis kodów jest to wiem. Tak tylko napisałem, że mam takie. Ale byłem na przeglądzie gazu i został mi tylko P1110. Gazownik mówił, że czujniki spalania stukowego fiksowały bo na gazie żle pracowała. Ale jest już dobrze.

A pozostałe rzeczy to jakoś poradzę. Nawet poducha mi zgasła bo pobawiłem się pod siedzeniem i skręciłem kabelki z tym rezystorkiem. Zadziałał pewnie ten dziwny moduł samonaprawczy. Może i ABS zniknie choć nie bardzo w to wierzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał kogoś złapać kto ma Sintrę w okolicy i zobaczyć jak to wygląda.

To już nie musisz łapać :wesoly:http://forum.opel24.com/topic/11785-przednie-wycieraczki-sintra/

Tylko odkręć wcześniej ramiona wycieraczek i po ustawieniu niech mechanizm zrobi pełny cykl.

 

A ABS zgaśnie sam, jak znajdziesz i usuniesz usterkę. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności