Skocz do zawartości

szum powietrza


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Podczas jazdy, przy prędkości powyżej 60 km/h w samochodzie zaczyna wyrażnie słychać szum powietrza. Im szybciej jadę tym głośniej. Pytanie moje jest takie: czy to jest naturalna przypadłość astry 2, Czy mój samochód jes felerny. Wcześniej jeżdziłem Kadettem, i nie było słychać takich szumów w takim stopniu. Dodam, że te szumy są dosyć dokuczliwe, a nie jestem początkującym kierowcą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturmazur, Najpierw sprawdż,czy wszystkie szyby są domknięte,potem pomyśl,czy opony nie szumią.

Opony często wydają dżwięk szumu,a jeśli jest dużo w plusie to zimowe zwłaszcza.

Szumieć może też łożysko w kole.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Borykalem sie z bardzo podobnym problemem

W moim przypadku bylo to lozysko przednie lewe

Tak jak opisales bylo to slychac tylko podczas jazdy i tez sie zaczynalo jakos tak kolo 60-70km/h

Jak jechalem do mechanika to nie byl w stanie nic za bardzo stwierdzic (odwiedzilem czterech) niesty na podnosniku bez obciazenia nie bylo tego slychac

Dopiero po przejechaniu jakis prawie 10kkm na tyle juz byl luz ze mechanik bez problemu mogl stwierdzic ktore to kolo

Przy twoim silniczku i mocowaniu na 5 srub wymiana nie nalezy do tanich :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzięki za rady, jeżeli chodzi o szyby to w moim autku domykają się automatycznie przy zamykaniu włącznie z szyberdachem, więc ten problem odpada. Co do opon, to dopiero w ten piątek zmieniłem letnie na zimowe, a problem szumów istnieje dłużej. Podczas jazdy w środku w samochodzie oprócz nawiewu ciepłego powietrza czuć wyrażnie dopływ zimnego powietrza, tak więc myślę, że to chyba nie jest łożysko (a było by to najlepsze rozwiązanie). Chciałbym się dowiedzieć, czy czasami nie jest to przyczyna, że samochód był bity. Co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mialem kiedys przypadek u kolegi objawy były takie same jak u Ciebie a cały problem dotyczył asterki II wyprodukowanej w gliwicach. przednia szyba była odklejona albo niedoklejona trzymala sie tak aby aby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chyba naprowadzasz mnie na właściwy trop. Tylko jak to sprawdzić, czy szyba jest nieszczelna? Przy myciu nie zauważyłem, żeby w samochodzie była woda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawdź uszczelki wszystkich drzwi. Zacznij od strony kierowcy. Mam taki sam problem i winą jest uszkodzona uszczelka, dociskana drzwiami kierwocy (wygląda jakby ktoś odciął kawałek).

Co do odklejonej szyby-czesto w takim przypadku uszczelka szyby piszczy przy jeździe po nierównościach.

Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturmazur, jak wykluczysz szybę i nadal będzie szum,to podjedż gdzieś do mechanika,który ma podnośnik i w zwisie rozbujaj silnik do 180 km/h i jednocześnie wyłącz silnik i bieg.Jak łożysko pada,to na pewno slychać które.Nie znam lepszego sposobu.

Jeżeli chodzi o zimno w samochodzie,to skąd czujesz jego nawiew,z kratek?

Jak chcesz być pewnym co do tego,czy wóz był bity,to na każdej szybie jest jednocyfrowa data np. ...9,a np. na reflektorach ten sam producent i nie pamiętam,czy jeszcze nie numer różniący się jedną cyfrą,(fiat tak ma na pewno)ale to powinno być widać po otwarciu maski na górze reflektora.No i jescze szczeliny na stykach blach(błotnik ,maska, słupek) powinny być równe i z kanału czasem widać,czy jest jakiś podejrzany spaw,albo pogięta blacha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności