Skocz do zawartości

jazda z wlaczonymi swiatlami 24h


Gość GmsMetallica

Czy jestes za tym ze w Polsce jest obowiazkowa jazda na swiatlach mijania 24h?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes za tym ze w Polsce jest obowiazkowa jazda na swiatlach mijania 24h?

    • Nie
      4
    • Tak


Rekomendowane odpowiedzi

Gość GmsMetallica

Zachecam do ankiety

 

[ Dodano: Nie Lut 08, 2009 22:49 ]

nie ukrywam ze jestem ciekaw co o tym sadzicie i jakie sa wasze poglady na ten temat

ja osobiscie uważam ze jazda na swiatlach mijania jak najbardziej jest http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/thumbsup.gif i potrzebna

 

P.S. zakladamy ze wszystkie pojazdy maja ustawione swiatla odpowiednio i nie maja zbyt mocnych zarowek, czyli wykluczamy oslepianie innych itp

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie przepis jest i obowiązuje, a chyba się tu nic nie zmieni.

W terenie zabudowanym nie widzę różnicy, ale w trasie jest to bardzo trafiony pomysł.

Zwłaszcza jak przez las jedzie auto w kolorze asfaltu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

a ja może i będę w mniejszości ale jestem na nie

to czy jestes w wiekszosci czy mniejszosci to nie ma zbytniego znaczenia, ale jestem ciekaw dlaczego jestes na nie, mozesz uzasadnic :wesoly: bo jestem ciekaw

 

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 09:48 ]

Zwłaszcza jak przez las jedzie auto w kolorze asfaltu.

z tego co ja zaobserwowalem to (na trasie oczywiscie) auto nie musi byc w kolorze asfaltu a i tak jest lepiej widoczny nawet jak to biale auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie.

Żeby jeszcze każdy miał swiatła oki, to by mi nie przeszkadzało, ale jak słońce wali w oczy, a tu co drugi koleś z przeciwka jedzie na długich, albo źle ustawionych, to mam dość.

Albo jadą z "latającym" światłem, bo mu się zaczep zerwał :wesoly:

 

W nocy to się zorientują,. że na długich jadą, ale w dzień mało kto zobaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na trasie - jeszcze od bólu o.k., ale w mieście jest to zbędne

ograniczeń jest tyle, że poruszasz się po mieście jak żółw,

a jak masz wymusić czy wjechać w czyjś "tyłek" to i światła nie pomogą

Bez świateł jeździłem dużo więcej lat niż ze światłami i plusów z tego nakazu nie odczuwam - a prędzej na odwrót.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poza miastem zwłaszcza w pochmurny dzień, światła powinny być obowiązkowe.

Ale... pod warunkiem, że są legalne i dobrze ustawione. Niejednokrotnie oślepiały mnie z przodu i z tyłu jakieś stroboskopy, pseudoksenony czy normalne żarówki, ale wycelowane w niebo.

Żal jest ludziom zapłacić 10 zł za regulację świateł.

 

Inna sprawa, że kierowcom brakuje zwyczajnie zdrowego rozsądku w używaniu świateł. Jeżdżą na "długich" w słoneczne południe, a bez świateł srebrnym samochodem w mglisty poranek (spróbujcie takiego wypatrzyć, włączając się do ruchu :wesoly: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Inna sprawa, że kierowcom brakuje zwyczajnie zdrowego rozsądku w używaniu świateł. Jeżdżą na "długich" w słoneczne południe, a bez świateł srebrnym samochodem w mglisty poranek (spróbujcie takiego wypatrzyć, włączając się do ruchu )

Dorzućmy do tego starsze osoby które zapomniały jak się korzysta ze świateł i nie dość, że na długich to jeszcze na przeciwmgielnych jeżdżą.

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

a ja prawie bym mial wypadek przez to ze kierowca jadacy nie mial swiatel wlaczonych, dobrze ze cos mnie tknelo i sie na tym stopie zatrzymalem mocniej niz zwykle, gdyby mial wlaczone widzialbym go bez problemu

 

ja37, tylko z tego wzgl jestes na nie :wesoly:

 

P.S. mowcie wszystko co do jazdy na swiatlach bo mnie to ciekawi podejscie innych do tej sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności