Skocz do zawartości

szerokośc opony do słabej Corsy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

szukam oponek na lato. Nie wiem jaki rozmiar ogumienia dobrać

a tyle sie pisało że producent zaleca zimówki ale...145 :mrgreen:

 

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem i trafna odpowiedź w temacie :(

Swoją drogą Corsę na takim ogumieniu już nabyłem.

Rozumiem, że w moim przypadku (szczególnie brak wspomagania) najlepszym rozwiązaniem jest 155/80/R13 i nie ma po co się pchać na 165/70/R13 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

165/70/R13 to standard, mialem to w poprzedniej corsie, ale bez wspomagania rzeczywiscie troche ciezko chodzily, ale do przezycia

 

na zime najlepsze mi sie teraz, po paru latach wydaja opony 145 lub 155 z profilem 80, R13

ja obecnie mam zimowiki 155/70/R13 i to jednak troche za male kola jak sie okazuje (srednica)

 

na lato obecnie korzystam ze 165/65/R14 (alu) i dobrze ze mam wspomaganie (czasami sciaga mi kierownice na koleinach), 185/60/R14 to juz chyba tylko do mocniejszych wersji i oczywiscie ze wspomaganiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lato obecnie korzystam ze 165/65/R14 (alu) i dobrze ze mam wspomaganie (czasami sciaga mi kierownice na koleinach), 185/60/R14 to juz chyba tylko do mocniejszych wersji i oczywiscie ze wspomaganiem

sciagac do kolein to będzie i na oponkach 135... to nie ma znaczenia....

A oponki 185 to nie tylko do mocniejszych wersji bo w 1,0 równie dobrze się sprawują... a wspomaganie potrzebhne do takich kółek nie jest....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wąskich zimowkach nie czuc tak sciagania na koleinach, takie mialem po prostu wrazenie

 

a 185/60/R14 to juz wieksze kolka, nie ma problemow z szybkim ruszaniem na silniku 1.0 z miejsca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/60/R14 to juz wieksze kolka, nie ma problemow z szybkim ruszaniem na silniku

1.0 z miejsca?

większe bo większe ale na starym 1,4 60 konnym nigdy nie odczuwałem żadnych problemów i smigał tak samo jak wcześniej na 165....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co mówi marmi ja mam zimówki 155/80 R13 a letnie 185/60 R14 i dopuki jedne i drugie mam na stalówkach nie odczułem żadnej różnicy w dynamice auta jak i w jeździe po koleinach ( no może na zimówka przez wysoki profil mniej na dziurach tłukło) dopiero jak zmieniłem letnie na alu auto stało się mniej żwawe ale czuć ze alu jest trochę cięższa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

dawno nie pisalem w tym temacie, a kola juz sa zalozone wiec moge co nieco powiedziec o nich:

 

dane: corsa c, 1.0 60KM, opony 205/50/15 alu

 

w porownaniu do 175/65/14 jedzie sie bardziej 'twardo'. silnik nie czuje roznicy w ogumieniu, potrafi zerwac asfalt jak wczesniej :) spalanie nawet jesli sie podnioslo, to niezauwazalnie. no i ten wyglad :)

 

Dołączona grafika

 

ps. nie polecam zakladac profilu 55, przycieraja z tylu przy wiekszym obciazeniu. sam musialem zmienic na 50 z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności