Skocz do zawartości

szerokośc opony do słabej Corsy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przyzwyczailem sie do takich komentarzy i kwituje usmiechem :mrgreen: ostatnio rozwalil mnie jeden mechanik jak spytal czy nie ma efektu 'przylozenia w mur' jak wlacze klime. wczesniej jeden sie pytal jak moglem zalozyc gaz do 1.0. kto nie jechal ten nie wie, nie twierdze ze to jakis super szybki bolid, ale niejednego by objechal. jak ktos ma ochote proponuje policzyc sobie stosunek mocy do masy (silnik 60KM)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zważywszy na wagę to nie ma rewelacji :mrgreen:

porównać możesz choćby do Astry 1,4 w "habecie" przy czym w tej jest jeszcze mocniejszy moment, czy wielu innych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, kola sa do corsy ktora nie bedzie jezdzila na 1/4 mili :D ja mam astre x16xel, ta juz mozna sobie depnac :D na wiosne beda zalozone i zona wyda opinie jak sie jezdzi na nowych laczkach :D jesli bedzie masakrycznie to asterka bedzie miala nowe laczki a corsa stare dobre 165/65/14 :D napisze tu wiosna czy warto 205 montowac w korsinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiosne do CC zakladam 205/50/15, silnik 1.0 60KM. auto zony, i tak nie jezdzi wiecej niz 120 a jak bedzie wygladac :D robilem przymiarke na sucho, nie powinny obcierac.

Hmmm ja się tak zastanawiam o ile podiesie się zużycie paliwa na takich laciach przy takim silniczku, szczerze to nawet rozkulac do tych 120 bedzie problem to autko....

Wyglądac takie lacie tez będą troszkę dziwnie... nie wiem czy twojej zonie będzie wygodnie kręcić i jezdzić po naszych drogach takim czymś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuber, zalecany zamiennik to 2% różnicy w średnicy koła, dopuszczalny to 3%, oryginał czyli 195/45/16 ma średnicę 581,9 mm procentowo 0 %, opona 195/55/15 średnica koła 595,5 mm, różnica wobec oryginału -13,6 mm, procentowo -2,3 %. Z 205/50/15 jest lepiej bo średnica koła to 586 mm,róznica -4,1 mm, procentowo -0,7 %. Mieszczą się też 205/40/17 (popularne u Anglików) a parametry tej opony to odpowiednio 595,8 mm, -13,9 mm i -2,4 %.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiosne do CC zakladam 205/50/15, silnik 1.0 60KM. auto zony, i tak nie jezdzi wiecej niz 120 a jak bedzie wygladac :D robilem przymiarke na sucho, nie powinny obcierac.

Hmmm ja się tak zastanawiam o ile podiesie się zużycie paliwa na takich laciach przy takim silniczku, szczerze to nawet rozkulac do tych 120 bedzie problem to autko....

Wyglądac takie lacie tez będą troszkę dziwnie... nie wiem czy twojej zonie będzie wygodnie kręcić i jezdzić po naszych drogach takim czymś...

o krecenie sie nie martwie, elektryczne wspomaganie jest w tym modelu bardzo wydajne. a jak sie bedzie jezdzic to zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marmi, dziwnie wyglądać? Nie zgadzam się, widziałem na żywo Corsę C w 5 furtkach na 205/50/15 i dla mnie wyglądała rewelacyjnie, małe autko i szerokie walce :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, przyłącze się do tematu.

Niestety w sprawach motoryzacyjnych jestem ciemny stąd moja prośba o pomoc. Posiadam Corsę C 1.0 (base). Obecnie mam zimówki 155/80/R13 i szukam oponek na lato. Nie wiem jaki rozmiar ogumienia dobrać - dziennie pokonuje dystans 70km (więc spalanie jest dla mnie dość istotne) i dodam jeszcze że w moim autku brak wspomagania. Zakładać 13 czy może 14 (co wiąże się z dodatkowym zakupem felg) i jakie szerokości najlepiej do tak słabego wozu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności