Skocz do zawartości

Przygotowanie silnika pod Soft Turbo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie:)

 

Jako nowy użytkownik chciałem sie przywitać z wszystkimi zmotoryzowanymi na tym forum:)

 

Przechodząc do sedna, dowiedziałem sie ze za "niewielką" kasę mogę założyć do swojego kadziora Soft Turbo (z tego co sie dowiedziałem to bez "dużego" rzeźbienia w silniku mogę sobie pozwolić na turbinkę ładującą 0.6-0.8 bara) Ale właśnie męczy mnie to że jednak trzeba coś w tym motorze powymieniać i tu właśnie pytanie do Was co muszę powymieniać, żeby silnik po pierwszym przejeździe nie podziękował mi współpracy. Silnik który mam jest o pojemności 1.4i i 60 KM mechanicznych. Co do jego stanu to Igła, nic sie z nim nie dzieje, nawet na bardzo dużych mrozach i po długim czasie nie jeżdżenia odpala za pierwszym razem. Co do oznaczenia to nie znam go ale zawsze mogę sprawdzić;( Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość lord_wiader

Przechodząc do sedna, dowiedziałem sie ze za "niewielką" kasę mogę założyć do swojego kadziora Soft Turbo (z tego co sie dowiedziałem to bez "dużego" rzeźbienia w silniku mogę sobie pozwolić na turbinkę ładującą 0.6-0.8 bara)

To dopytaj się o co im chodzi z tym Soft Turbo, bo 0,6-0,8 bara to taki soft nie jest.

Trzeba odprężyć silnik, skombinować kolektor wydechowy pod turbo, samą turbosprężarkę, zrobić pod nią układ smarowania + najlepiej chłodnicę oleju, do tego przerobienie dolotu, nie wiem jak z kolektorem ssącym ale najlepiej byłoby przerobić auto na wtrysk wielopunktowy.

Koszta może zamkną się w 2000zł, ale jak z trwałością silnika? Taniej i rozsądniej wyjdzie kupno większego silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do turbiny to wiem to ze trzeba zrobić chłodnicę oleju, odpowiedni kolektor itp, ale rozchodzi mi sie co dokładnie trzeba zrobić w silniku(jak sam motor przygotować pod turbinkę) ! :lol: Muszę to wiedzieć , żebym mógł sie dokładnie przygotować na koszty, jeżeli wyjdą bardzo wysokie to sobie daruje ale jeżeli będą znośne to kto wie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij to: http://www.allegro.pl/item552385773_intercooler_29_5x20_5x6_5_soft_turbo_z_honda_civic.html

 

Soft turbo nie będzie dmuchało 0,8 bara, to już jest normalne turbo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Sprzedaj tego kadzia, dołóż i kup gsi kadetta lub astrę. Więcej kasy i zachodu w to włożysz niż taka zmiana auta wymiana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odpuść z tym tematem.Zrób swap.Pewniejsze rozwiązanie.Sam robisz przy silniku?Jeśli nie to tym bardziej odpuść.Temat jest bardziej skomplikowany niz Ci się wydaje.Z całym szacunkiem.pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Słuchajcie nie chcę być nie uprzejmy ale nie chciałem wysłuchiwać waszych rad o swapie czy zmianie auta! Ja po prostu sie chciałem dowiedzieć kilka konkretów ale widzę, że chyba się nie dowiem:/ Co do kasy i do robocizny niech was o to głowa nie boli, jeżeli nie potraficie odpowiedzieć mi na zadane pytanie w temacie POWIEDZCIE OD RAZU, będę szukałgdzie indziej:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty rozumiesz co sie do Ciebie pisze ??

to juz nie jest soft turbo

bez zakucia silnika i wielu drogich zmian sie nie obedzie

a sama turbina to poczatek wydatkow

jak sie zamkniesz z wydatkami ponizej 10000 to bedzie dobrze

 

a wynik bedzie mizerny

moze wydmuchasz 150-170 koni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie nie planuje żeby to było 150 km z 1.4 ;) celuje coś w granice 80-100 km , po prostu chce sie w coś takiego pobawić , żebym kiedyś, jak będę miał lepszy samochód był już obeznany z tematem (i nie mowie ze w 100% obeznany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności