Skocz do zawartości

Przygotowanie silnika pod Soft Turbo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ludzie proszę czy jest ktokolwiek kto może mi powiedzieć jak przygotować silnik pod takie uturbienie ?? Jak narazie wiem tyle że muszę zmienić uszczelkę pod głowicą. Czytałem trochę na necie i dowiedziałem się ze dużo przy silniku nie trzeba zmieniać jeżeli nie chce podać bardzo dużej mocy z dmuchawy ale jednak coś trzeba powymieniać, niestety nikt nie jest w stanie dokładnie określić co?? Jeżeli coś wiecie lub wiecie kto mógłby wiedzieć to napiszcie ??? A co do wtrysków to nie pomyślałem o tym ;) ale powiem szczerze że wolałbym sie jednak turbinką pobawić:beer: (SOFT TURBO)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly silnik trzeba rozebrac i wyremontowac

szczegolnie taki wiekowy jak Twoj

kute tloki

mocniejsze korbowody

inny walek rozrzadu np shrick'a

uszczelka pod glowica najlepiej metalowa

mialem taka w popolicyjnej vectrze

do turbiny musi byc grubsza niz fabryczna zeby odprezyc silnik

do tego wystroic silnik

watpie zeby fabryczny komp dalo rade az tak wykrecic

wiec trzeba bedzie dodac komputer zewnetrzny (tez tani nie jest)

 

zabierasz sie za cos o czym masz mgliste pojecie

koszty Cie zjedza jak wyzej napisalem

 

chcesz wiecej info to poszukaj firmy ktora sie tym zajmuje

i zapytaj co trzeba zrobic zeby to mialo rece i nogi

i ile to kosztuje

 

powodzenia w przerobkach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
:/ raczej sobie wybije te turbo z głowy:) ale jedno mi nie daje żyć , wie ktoś jaki jest stopień sprężania w tym silniczku i ogolnie jakie sa jego parametry?? tak sobie szukam z ciekawości na google i nie mogę znaleźć :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Jeśli masz C14NZ to:

stopień sprężania: 9,4

moc 60 KM przy 5600rpm

moment obrotowy 103 Nm przy 2800rpm

ak sobie szukam z ciekawości na google i nie mogę znaleźć

Widać nie umiesz szukać :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to teraz się zastanawiam - szukać układu wtryskowego na wielopunkt czy kupić i wstawić cały c14se żeby mieć 80KM....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

jeśli chcesz poczuć moc w kadecie to 80km Cie nie zadowoli, jak koledzy wspomnieli sprzedaj te 60km co masz dołoż pare groszy i kup GSI, bedziesz mial 2 razy tyle co masz i nie bedzie kombinacji w warsztacie i brudzenia rąk ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger
rogerek01, kupić kadetta gsi w dobrym stanie to nie jest taka łatwa sprawa jak się wydaje. W Polsce wszystkie praktycznie zatyrane albo wiejsko tuningowane. Przeglądalem ostatnio mobile.de, pierwszy ładny oryginalny Kadett gsi kosztował 950 euro i było to 8v. przeglądałem dalej i , jak sie okazało nie była to wygórowana cena, a znalezienie 16V w dobrym stanie graniczy z cudem. Poza tym nie ma co namawiać do zmiany samochodu na siłe, bo jak wiesz co masz to to się jednak liczy a tak wiekowy samochód "jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz". Prawda jest taka że w Polsce problem jest żeby znaleźć dobrego kadetta 1.6, nie mowiac juz o 1.8 czy GSI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności