Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam astra 2,0dtl jazda po trasie nawet do 150 średnie 5,8

oj chyba jak 80% trasy robisz w granicach 110 :D

rozpędź się do 150, utrzymuj prędkość i przełącz się na chwilowe - czekam na wynik http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgodze się z takim wynikiem.. :mrgreen: A czy na zimnym i po mieście?? Sąsiad ma G 1,4 i , wychodzi mu ok 9-10 litów na 100, ale tankuje NIE wiadomo co...na taniej stacji, ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus nie wiem jak to robisz ze ci lyka niemal 8L w miescie :tak: mam taki sam silnik i zamykam sie w 6 po miescie a jak emeryt nie jezdze :mrgreen: sprawdz filtry

kuba26 :beer:/b] jak tu zajrzysz to napisz dokładnie w jakich warunkach jeździsz ja mam taki sam silnik i po miescie potrafi mi spalać nawet 8l ostatnio, fakt jak emeryt też nie jeżdze ale nie trzymam gazu w podłodze. W trasie potrafie zejść poniżej 5 l. Zwykle robie krótkie odcinki 6-8 km silnik nie zawsze zdąży sie rozgrzać... Podejrzewam że wszystko jest ok ale zawsze warto zapytać, zanim stracę cierpliwość i zaczne coś wymieniać/ :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spewak w zime faktycznie spala nieco wiecej, ale 8 L to stanowczo za duzo, no chyba ze caly czas jezdzisz na niedogrzanym silniku. Ja osobiscie pokonuje dziennie min. 50 km. Sprawdzone mam że w trasie pali mi ok 5 L nieprzekraczajac 120 km/h. Kiedys zrobilem taki test ze gdy zaswiecila mi sie rezerwa dotankowalem 5 L ropy i jezdzac wylacznie po miescie zrobilem na tym 80 km z malym hakiem (poziom paliwa porownywalem w tym samym miejscu - garazu). Wiem ze takie porownywania nie sa w 100% miarodajne ale szacuje u siebie spalanie po miescie na jakies 6 L moze 6,5. Tankuje BP ultimate, a po miescie zmieniam biegi przy 2tys-2200 obr. Auto regularnie serwisowane. Dodam fakt bo widze ze z Warszawy jestes, czyli pewnie korki nie sa Ci obce. Ja jezdze po miescie sredniej wielkosci gddzie komunikacja jest naprawde super rozwiazana, wiec to tez moze byc przyczyna wiekszego spalania. Pozdrawiam;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że miasto miastu nierówne i jeśli to w miarę dobra komunikacja (jak piszesz), a do tego lato to jak najbardziej można zrobić te 6l. jednak przy korkach i ciągle tych 10km wynik w granicach 7-8l to norma zwłaszcza teraz gdy temp. mocno spada i na niedogrzanym. dlatego myślę że u kolegi wszystko ok :mrgreen:

 

natomiast w szoku jestem gdy czytam, że bena 1.6 w trasie robi 5-6l i to nawet z dwoma osobami na pokładzie.

nie wiem ale może koledzy sugerują się chwilowym na jakimś odcinku jadąc te 80-90 km/h.

w takim wypadku diesel też potrafi zejść do powiedzmy 4,6l ale czy to jest normalna trasa? nie sądzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moja asterka z pelnego zbiornika potrafie wycisnac ale nie cisnac 950km glownie trasa poniewaz czlowiek mieszka na wygwizdowie..udalo mi sie trzasnac 1000km ale tylko dluga trasa nie przekraczajac 115km/h bez deptania...auto ma na zegarze 170000tys km servisowany co pol roku na wiosne i na jesien wszystkie 3 filtry zawsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności