Skocz do zawartości

Pukanie w zawieszeniu, prawa strona, przód


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam szanownych forumowiczów, chciałbym ponownie poprosić Was o podpowiedź odnośnie problemów ze starszawą już Asterką. Od jakiegoś czasu słychać stukanie zawieszenia z prawej strony z przodu auta. Nie jest to metalowe bicie. Najlepiej słychać je przy małych prędkościach na nierównościach takich jak kostka brukowa. Byłem na stacji diagnostycznej na sprawdzeniu zawieszenia i nic nie znaleźli, prosiłem też jednego mechanika aby się ze mną przejechał i posłuchał co się tam dzieje - stwierdził, że jestem przewrażliwiony i śmiało mam jeździć :beer: Ja jednak upieram się przy swoim, jeżdżę nią codziennie i wyraźnie słyszę TE DŹWIĘKI :brawo: Znajomy podpowiedział mi, że miał coś podobnego w Zafirze i regulował coś w kolumnie kierownicy. Macie jakieś pomysły czego szukać :( Póki co sprawdziłem wszelkie możliwe "latające" przedmioty, które mogłyby ten dźwięk wydawać.

Każda porada na wagę złota :spoko:

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witaj

U mnie w asi jak coś tak stukało to sie okazało że to był łącznik stabilizatora, ale piszesz że byłeś na stacj i sprawdzali,Może podjedz na inną niech sprawdzą. miałem kiedyś asie f i wiem że łączniki nie wtrzymują długo na naszych drogach.Wiesz jeszcze się zastanawiam czy to pukanie nie jest czasami związane z amoryzatorami.

 

Życzę powodzenia w usunięciu usterki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leclerc, nie zostaje Ci nic innego jak podlewarowanie i sprawdzenie ręcznie odpowiednią breszką (lub podobnym "narzędziem") poszczególnych elementów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiesz jeszcze się zastanawiam czy to pukanie nie jest czasami związane z amoryzatorami.

 

Życzę powodzenia w usunięciu usterki

Amortyzatory z przodu wymieniałem w sierpniu ubiegłego roku, myślę że mogę wykluczyć ten problem. Dzięki za życzenia :brawo:

 

Sprawdzę to o czym pisaliście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tez mam taki problem jak kolega z pierwszego postu.

Z tym ze mam astre 2 i puka z lewej strony.

pojejrzewam przegub ale tydzien temu bylem na przegladzie i nic poza lekka korozja tlumika nie stwierdzono.

Jak rzetelnie samemu sprawdzic co puka? Nie wiem czy mam wejsc na kanał i lomem sprawdzic? sprawdze ale co gdzie i jak????pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przegubu nie da się tak łatwo ocenić, po pierwsze jest przykryty gumową osłoną, a po drugie wzrokowo też nie da się go tak ocenić. jak puka, to do wymiany. miałem to u siebie jakieś 2 lata temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

hej!!!

Ja stawiałbym na sworzeń być może wybity,miałem podobnie,mechanicy tez nic nie widzieli i mowili ze ok, a jak sie okazało to sworzeń:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności