Skocz do zawartości

Lampy ksenonowe, turbosprężarka, części..


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Powiedzcie mi koledzy bo nigdzie nie mogę się dowiedzieć..

 

Czy są do Tigry specjalne lampy ksenonowe ?? Wiem że powinny być drogie około 1500 zł za sztukę. Ale czy jest możliwość kupna ?? Bo nigdzie nie mogę znaleźć tego :beer:

 

Oczywiście musiały by mieć samo regulacje czy jak to się nazywa :?: i homologację odpowiednią na nasze przepisy :?:

 

Drugie pytanie to.. czy jest do Tigry (silnik 1,6) turbosprężarka ?? Kiedyś widziałem coś takiego ale teraz z nic nie mogę tego znaleźć :D

 

Kiedyś wołali za cały komplet około 6000 zł (jakieś filtry, turbo, i tam kilka innych bajerów). Wzrost mocy był ze 106 km na około 220 km (przy standardowym ustawieniu).

Też tego nie mogę znaleźć :D

 

Czy znacie jakiś sklep zawierający takie części ?? Są sklepy a w nich jakieś kiepskie części.. dopiero w 1/100 sklepów znalazłem coś takiego jak wałek sportowy.

 

Wiem.. wiem.. to są drogie części :D ale chcę poszerzyć swoje wiadomości :beer: I może.. kiedyś zrobić z tego użytek :beer:)))))))))))))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są do Tigry specjalne lampy ksenonowe ?? Wiem że powinny być drogie około 1500 zł za sztukę. Ale czy jest możliwość kupna ?? Bo nigdzie nie mogę znaleźć tego :D

Nie bo samopoziomowania i sprysków nie masz.Na allegro są jakieś lampy już z przetwornicami ale nie mają tych 2 rzeczy czyli dowód leci i tak.

http://www.allegro.pl/item556081551_opel_tigra_angel_eyes_xenon_nowe.html

Drugie pytanie to.. czy jest do Tigry (silnik 1,6) turbosprężarka ?? Kiedyś widziałem coś takiego ale teraz z nic nie mogę tego znaleźć :beer:

Damkien z TT uturbił 1.4 więc i 1.6 sie da.

Czy znacie jakiś sklep zawierający takie części ?? Są sklepy a w nich jakieś kiepskie części.. dopiero w 1/100 sklepów znalazłem coś takiego jak wałek sportowy.

Google twój wróg??

Wałki to np Świątek,catcams.

Są kluby tigry np TC lub TT gdzie na temat tuningu tigry dowiesz się prawie wszystkiego.

Może warto sie na jakiegoś spota wybrać i zobaczysz co ludzie mają w autach.Czasem ktoś ci pomoże i unikniesz głupiej i zbędnej wizyty u mechanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie bo samopoziomowania i sprysków nie masz.

Chodzi mi o to czy coś takiego ogólnie ISTNIEJE :drunk: Spryskiwacz idzie dorobić bez problemu ale te samopoziomowanie. Myślałem że może coś istnieje takiego.. np. producenta Hella :drunk:

 

Damkien z TT uturbił 1.4 więc i 1.6 sie da.

To wiem że się da :drunk: Tylko myślałem że ktoś ma jakiś namiar na to albo chociaż stronę firmy :drunk:

 

Wałki to np Świątek,catcams.

Tego nie wiedziałem - cenna informacja :drunk:

 

Google twój wróg??

W google szukałem aż w końcu postanowiłem napisać właśnie na tym forum..

 

unikniesz głupiej i zbędnej wizyty u mechanika

Powiedzmy że jestem.. elektrykiem, mechanikiem i blacharzem ;()

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Kiedyś wołali za cały komplet około 6000 zł (jakieś filtry, turbo, i tam kilka innych bajerów). Wzrost mocy był ze 106 km na około 220 km (przy standardowym ustawieniu).

Do tego dolot, intercooler, wydajniejsze wtryski, pompa paliwa, pewnie nowy komputer bo seryjny nie wystarczy, kute tłoki z korbowodami, przydałaby się też chłodnica oleju, wydajniejsze hamulce. Czy seryjna skrzynia, sprzęgło, pólosie i przeguby to wytrzymają albo pytanie ile wytrzymają?

Taniej wyjdzie Cie wsadzenie C20XE/X20XE z osprzętem, najlepiej z jakiegoś auta z rozbiórki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Kiedyś wołali za cały komplet około 6000 zł (jakieś filtry, turbo, i tam kilka innych bajerów). Wzrost mocy był ze 106 km na około 220 km (przy standardowym ustawieniu).

Też tego nie mogę znaleźć :beer:

co masz na myśli standardowe ustawienia?? no i jesli chodzi o te "bajery" to jest ich duuzo, i te 6.000 zł napewno nie wystarczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

220KM z 1,6?

Nie bardzo sobie przypominam taki "cywilny" przypadek........

Prędzej uwierzę w 180KM.

Chyba, że ktoś robił silnik tylko na 1/4, bo po miescie pewnie nie da się takim jeździć.

 

Wiesz, ile kosztuje jeden kuty tłok?

O korbie nie wspomnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy seryjna skrzynia, sprzęgło, pólosie i przeguby to wytrzymają albo pytanie ile wytrzymają?

Ta skrzynia nie ogarnie tej mocy wogóle,a półośki i przeguby to też wątpie żeby dały rade.

220KM z 1,6?

Nie bardzo sobie przypominam taki "cywilny" przypadek........

Prędzej uwierzę w 180KM.

Damkien miał z 1.4 180KM więc może i te 220KM by było :wink:

Ale bez zakuwania się nie obejdzie.

Swój zestaw do turbo do x14xe Damkien sprzedawał za ok 5-6 tysi ale to był typu plug&play już do tego typu silników.

A dlaczego sprzedawał to nie wnikam :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności