Skocz do zawartości

Zawór recyklingu spalin Vectra C 1,6 2002?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Mam problem jak wielu uzytkowników z EGR czyli zaworem recyklingu, wiele już czytałem na ten temat i byłem zdecydowany aby go zaślepić jednak mechanik powiedział mi, że moje auto jest za nowe są w nim dwie sondy lambda i któraś z nich wychwyci brak pracy EGR więc samochód przejdzie w tryb awaryjny. Czy rzeczywiście nie ma możliwości zaślepienia tego zaworu w moim aucie?

Już drugi raz muszę wymieniać ten zawór a kosztuje on ponad 600 zł :mrgreen:.

Mam jeszcze jedno pytanie czy zawór dostępny tutaj:

http://www.allegro.pl/item151464591_zawor_recyrkulacji_spalin_egr_opel_vectra_astra.html

Będzie odpowiedni do mojego auto bo jak widać kosztuje pół ceny tego co w ASO.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie ten.

Ale u ciebie z zaślepieniem jest kłopot.

Będzie świecił check.

Tak zrobili specjalnie, sonda mierzy spaliny przed i po otwarciu zaworu, jak nie ma zmian w składzie, wywala błąd, świeci się check.

Musisz zaiwestować w nowy....

A próbowałeś czyszczenia?Tego starego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak próbowałem, pojechałem z tym do mechanika podłączył pod kompa, wyczyścił zaśpiewał 100zł i po około dwóch tygodniach znowu to samo :mrgreen:, może mógłbym sam to zdemontować i czyścić w razie problemów, ale jak to zrobić i czy to będzie cokolwiek pomagało? Czy z upływem czasu będzie się zapychało coraz częściej?

Denerwuje mnie ta wada bo wkoncu auto kupiłem nowe wydałem kupe kasy, jestem też zdziwiony tym, że skoro to taki powszechny problem to Opel nie robi nic w tym kierunku żeby pomóc urzytkownikom, albo zrezygnować z monowania tego zaworu?

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścić sam możesz, pamiętaj o nowej uszczelce.

Spróbuj go w czymś wykąpać na nockę, może ropa?

Ale on będzie brudził coraz częściej, niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziękuję za pomoc, liczę się z tym, że będę musiał wkrótce wymienić ten zawór no i znalazłem kilka ciekawych ofert na allegro np.

http://www.allegro.pl/item151406256_zawor_egr_recyrkulacji_opel_vectra_b_c_zafira.html

podobno mniej awaryjny niż orginalny opla może ktoś z was wiec cos o tej firmie ;) albo to:

http://www.allegro.pl/item152940346_nowy_zawor_recyrkulacji_spalin_egr_opel.html

cena jeszcze bardziej atrakcyjna.

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony że w serwisie ta część kosztuje ponad 600zł a można ją dostać za 1/3 tej ceny. Czy na częściach kupionych na allegro można polegać !!! a może ktoś ma już sprawdzonego sprzedawcę :D

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz gdy dzwoniłem do ASO czy do mechanika by zapytać ile ta część kosztuje aby odpowiedzieć ptali mnie o silnik, numer nadwozia itp. Kupując przez allegro nie podaje się takich szczegułów podawane są tylko rodzaje silnika, czy to ma jakieś znaczenie :D

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i fachowe opinie!

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sklepie muszą pytać, bo cena sama wyskakuje w komputerze, takie mają programy.A może jeszcze w ten sposób zbierają statystykę?

Ja bym spróbował ten droższy.

Ten tańszy wygląda, jak po czyszczeniu.Ale to tylko odczucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

co do cen zaworu to sprawdziłem na sobie . mam ten sam problem w astrze . kupiony w aso kosztowal 600 zl i padl rowno 2 lata temu . w sklepe motoryzacyjnym gosciu znalazl EGR- a firmy delphi za 250 z gwarancja .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem jak wielu uzytkowników z EGR czyli zaworem recyklingu, wiele już czytałem na ten temat i byłem zdecydowany aby go zaślepić jednak mechanik powiedział mi, że moje auto jest za nowe są w nim dwie sondy lambda i któraś z nich wychwyci brak pracy EGR więc samochód przejdzie w tryb awaryjny. Czy rzeczywiście nie ma możliwości zaślepienia tego zaworu w moim aucie?

Już drugi raz muszę wymieniać ten zawór a kosztuje on ponad 600 zł :wink:.

Mam jeszcze jedno pytanie czy zawór dostępny tutaj:

http://www.allegro.pl/item151464591_zawor_recyrkulacji_spalin_egr_opel_vectra_astra.html

Będzie odpowiedni do mojego auto bo jak widać kosztuje pół ceny tego co w ASO.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

powiem ci jak ja zrobiłem : pojechałem do serwisu , wgrali mi nowy program i sami zaproponowali odcięcie programowe zaworu od tego czasu zero problemów i silnik chodzi rewelacyjnie koszt ok, 100 zł co do kupowania na allegro - niestety ale musisz znać model konkretnego zaworu a jest ich kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności