Skocz do zawartości

Antena automatyczna Opel Astra I


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

WItam.

 

Mam problem. Kupiłem sobie antenę automatyczną orginalna od Astry Hatchback.

Wszystko fajnie, ale w mojej Astrze nie było takowej anteny i nie wiem teraz jak ją podłączyć. W antenie jest 5 pinowe gniazdo, a z tego co ja wiem to wystarczą 3 przewody: jedno do anteny oraz dwa na zasilanie anteny.

 

Wie ktoś może, jak podłączyć tą antenę do zwykłej instalacji radiowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
a z tego co ja wiem to wystarczą 3 przewody: jedno do anteny oraz dwa na zasilanie anteny.
są 4 przewody. przewód antenowy, przewód sterowania anteną i 2 przewody zasiające.

 

zazwyczaj przy kablu anteny jest już kostka z tymi wszystkimi przewodami. bierzesz żarówkę kabelek i sprawdzasz ;) do tego instrukcja nowej anteny i powinieneś sobie poradzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No wlasnie problem jest taki, ze przy antenie mam tylko gniazdo, a w samochodzie nie mialem zadnej kostki, nic.

Kupiłem używany i znalazłem jakąś wewnętrzną antenę, ale chciałem mieć orginalną i starą wywaliłem i zostałem bez anteny bo nie wiem jak to podłączyć.

Nie wiem dlaczego ta antena ma 5 pinowe gniazo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NIESWIADEK

Nie wiem po co ci był ten automat - wystarczyło kupić wysuwaną ręcznie za 25 zł i problem byłby z głowy. Sam miałem automat ale pojechałem na myjnię a wieczorem złapał mróz - rano włączyłem radio i antena się nie wysunęła - zresztą nie zrobiła już tego nigdy więcej bo się silnik spalił :D Mam teraz ręczną - łatwo wygodnie i bez problemów.

Jak już Ci się uda to pamiętaj o WD40 po każdym myciu samochodu (zimą oczywiście) :D!!

Oczywiście pojawią się głosy że to niekonieczne - ale ostrożności nigdy za wiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jak już Ci się uda to pamiętaj o WD40 po każdym myciu samochodu (zimą oczywiście) :D !!

Oczywiście pojawią się głosy że to niekonieczne - ale ostrożności nigdy za wiele.

nie WD40 bo to nie smaruje dobrze. tzn na początku będzie oki ale już później WD40 odparuje zostawiając powłokę ochronną która jest do niczego :D przekonałem się o tym zimą jak mi zamarzły zamki po nasmarowaniu WD40 :D najlepiej jest użyć oleju maszynowego jest o wiele lepszy niż ten gówn.. WD :D i po nasmarowaniu tym już mi zamki nie zamarzały ani nie blokowały się :D WD40 jest dobre do stosowania przed olejem maszynowym w celu usunięcia wody ale do smarowania się nie nadaje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NIESWIADEK

najlepiej jest użyć oleju maszynowego jest o wiele lepszy niż ten gówn.. WD :D i po nasmarowaniu tym już mi zamki nie zamarzały ani nie blokowały się :D WD40 jest dobre do stosowania przed olejem maszynowym w celu usunięcia wody ale do smarowania się nie nadaje :D

Ja nie jestem zagorzałym zwolennikiem wd40, ale posmaruj sobie taką antenę smarem maszynowym i pooglądaj ją po dwóch dniach - przekonasz się co to znaczy użyć w tym miejscu zwykłego smaru. Przerabiałem to sam na własnej skórze - antena będzie czarna i cala w piasku a wtedy zyczę udanej zabawy z czyszczeniem!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

te anteny to fajny bajer, ale u mnie już się cała nie chowa - do połowy się chowa i koniec, a jest to już druga nasza taka antenka, więc trzeciej już nie mamy zamiaru kupować

 

nie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności