Skocz do zawartości

astra 1.6 8v 205/55 r16


Gość rafaeledi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafaeledi

Przymierzam się do zakupu felg na lato. biorę pod uwagę felgi 16'' bo lepiej sie prezentują.

Moje pytanie jest takie czy czasem rozmiar opony 205/55 nie będzie za szeroki do tego silnika (x16szr)?? . MOże ktoś takie posiada prosze o opinię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55 nie będzie za szeroki do tego silnika

za wysoki również,prawidłowo powinno być 50 zamiast 55

ogólnie to słaby silnik na takie kapcie

wizualizacja może i niezła,ale moc taka jak ostatnio widzianej przeze mnie corsy na wielkich lakach

ustawiła się na lewym pasie przed światłami i poza rykiem nic więcej nie żdziałała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafaeledi

aha no mi też się tak wydawało. Co jak co ale 16 muszą być bo inaczej autko wygląda jak traktor a obniżać nawet nie myślę. Jak to jest z felgami tzn czy ma każdą felgę 16'' przeznaczoną do opla astry g spokojnie założę oponę 195/50 jak i również 205/50? czy może jak mam felgę to założę na nią tylko opony jednakowej szerokości??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam kadetta z silnikiem 1.6 i opony 205/50/15

na szerokosc wchodza na styk ale to tez kwestia felg i dystansow wiec trzeba by chyba sprawdzic poprostu:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a obniżać nawet nie myślę. Jak to jest z felgami tzn czy ma każdą felgę 16'' przeznaczoną do opla astry g spokojnie założę oponę 195/50 jak i również 205/50? czy może jak mam felgę to założę na nią tylko opony jednakowej szerokości??

ogólnie są rozmiary felg zalecane i dopuszczalne,czyli 3 rozmiary na opone

jak dasz 195 to zalecana 6"

jak 205 to zalecana 7",ale jak będzie 6,5 to też dobrze

195 w 16" odpada-rozmiar opony mało popularny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 205 to zalecana 7",ale jak będzie 6,5 to też dobrze

195 w 16" odpada-rozmiar opony mało popularny

Ksiazki mowia ze do 205 to felgi maja miec szerokosc od 5,5 do 7 cali a zalecany to 6 cali. Takie tez dawal oryginalnie opel. Ja mialem w swojej 205/55/16 i felgi 6/16 z ET=49- oryginalne oplowskie felgi do wersji sport. Co innego ze sie komus zbytnio nie podoba 205 naciagnieta na 6 calowa felge bo bok opony jest zaokraglony ale wtedy opona spelnia swoje- bok opony sie ugina i amortyzuje nierownosci w drodze a przy okazji to jeszcze chroni felge przed kraweznikami itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiazki mowia ze do 205 to felgi maja miec szerokosc od 5,5 do 7 cali a zalecany to 6 cali.

ja miałem inną w robocie i było w niej tak jak napisałem

bo bok opony jest zaokraglony ale wtedy opona spelnia swoje- bok opony sie ugina i amortyzuje

nie jest dobrze jak opona jest za szeroka jak i również za wąska bo pracuje okolica stopki opony

duzo zalezy od profilu opony,a co strona w necie,to podająinaczej np. tu http://209.85.129.132/search?q=cache:4ZLVsDBChGMJ:www.a4-klub.pl/smf/opony_a_szerokosc_felgi_tabela_jakie_opony_do_jakiej_felgi-t25894.0.html+zalecane+felgi+do+opony+205&hl=pl&ct=clnk&cd=7&gl=pl&client=firefox-a więc zostawmy to tak jak jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności