Skocz do zawartości

Świece zapłonowe do LPG - fakt czy kit ?


Gość xflash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Od dawna istnieje na rynku coś takiego jak świece zapł. do LPG. Poczytałem trochę informacji na temat takich świec m.in.: http://www.iskra-kielce.pl/temp/zdjecia_kat/3634/Info%20GAS-SUPER.pdf

są jednak i opinie, że to bardziej kit niż prawda (tylko inny napis na opakowaniu), a świece przecież dobiera się do silnika bez względu na paliwo benz/lpg (i na obecną chwilę też się ku takiej opinii skłaniam). Więcej opinii na forach jest takich: nie wkladaj do LPG bo to szajs; kup takie jak wedlug katalogu; nie ma swiec do gazu to tylko chwyt reklamowy tak samo jak olej do gazu.

Co takiego innego jest w konstrukcji takich świec do LPG w odróżnieniu od zwykłych - katalogowo dobranych do silnika świec? -takich dokładnych informacji nie znalazłem.

Jakie są wasze doświadczenia z takimi świecami? Czy założenie świec "do LPG" dało jakie lepsze efekty?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość silvo44

to bardziej kit niż prawda

... oczywiscie...

... zakładamy dobre dwuelektrodowe świece np. NGK i jeździmy, jeździmy.... Pozdro... :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

nie ma to tamto, prędzej przeciw

niejednokrotnie silnik z "gaziurą" potrafi chodzić lepiej na zwykłych świecach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do tematu!

Czy jeździ ktoś może na BRISK PREMIUM na LPG ?

Miałem kiedyś takie świece (tak na pierwszy rzut oka nie mają elektrody bocznej) ale to był inny samochód i bez LPG. Po założeniu tych świec samochód miał lepszego kopa , ciekawe czy dało by rade na LPG?

Ponoć dają większą iskrę co powoduje szybsze i dokładniejsze spalanie mieszanki , gaz zapala się trudniej ciekawe jak by to było?

popr.DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje BRISK kosztują 6zł sztuka, co 20tys wymiana i wszystko jest OK

witam

mam pyt. - a które z tych Brisk'ów masz -jakieś zwykłe czy "SilverLPG" ? - bo widzę że jest pare typów tych świec:

http://www.brisk.biz/index.php?page=katalog_svicky_auta_serie.html

 

[ Dodano: Wto Mar 10, 2009 11:43 ]

Po założeniu tych świec samochód miał lepszego kopa , ciekawe czy dało by rade na LPG?

Ponoc dają większa iskre co powoduje szybsze i dokładniejsze spalanie mieszanki

brzmi nieźle ( http://www.brisk.biz/index.php?page=svicky_premium.html ).

Oczywiście, że dałyby radę na LPG - czemu by nie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

zakładamy dobre dwuelektrodowe świece np. NGK i jeździmy, jeździmy....

A co dają 2 elektrody??? To kolejny mit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dają 2 elektrody???

jak jedna się ułamie to zawsze zostanie druga i świeca nadal będzie działać 8)

(jak kiedyś to usłyszałem to myślałem że padnę ze śmiechu :wesoly::drunk::drunk: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności