Skocz do zawartości

Świece zapłonowe do LPG - fakt czy kit ?


Gość xflash

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

no na to wyglada ! MI gazownik kiedys zalecił zwykłe BERU do benzynki a nie zadne tam do gazu.Potem były jakies MOTRIO ale kiepskie :beer::beer: NGK i znowu wszystko ok :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
A co dają 2 elektrody???

 

Wg praw fizyki panujących na tym świecie , iskra przeskakuje najkrótszą drogą z miejca " a " do miejsca " b " , wiec 2 elektrody NIC nie dają ... oprucz wyższej ceny i przekonania że dalem więcej , wiec mam lepsze :lol: ... a producenci na tym zarabiają ...:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous
A co dają 2 elektrody???

 

Wg praw fizyki panujących na tym świecie , iskra przeskakuje najkrótszą drogą z miejca " a " do miejsca " b " , wiec 2 elektrody NIC nie dają ... oprucz wyższej ceny i przekonania że dalem więcej , wiec mam lepsze :D ... a producenci na tym zarabiają ...:)

Myślę, że jednak coś dają. Są zalecane do samochodów z podwójną cewką, po prostu iskra skacze raz na jednej, raz na drugiej elektrodzie (czasem może i na jednej). Przy podwójnej iskrze takie świece powinny mieś dłuższa żywotność od jedno elektrodowych. W autach z aparatem zapłonowym i jedną cewką nie widzę sensu stosowania takich świec. Miałem w aucie 4-elektrodowe Beru, ja zrobiłem na nich z 70 tys., nie wiadomi ile jeździły wcześniej w moim samochodzie. Wymieniłem, jak ze środkowej elektrody zrobiła się szpilka, do końca chodziły bez zarzutu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość leszek 398

Mam takie "lamerskie" pytanko :)

W kółko słyszę, że świece wieloelekrtodowe 'nie nadają się do gazu' i że 2-3-4 elektrody 'nic nie dają'

No dobrze.....

W takim razie jakie 1-elektrodowe świeczki mam se założyć, skoro w katalogu do mojego silnika stoi jak byk, że mają być 2-elektrodowe i żadne inne ( z asortymentu NGK bodajże V-line 23)

Jak ma dobrać te 1-elektrodowe- "na oko"? Hehe

Mogą być "pierwsze z brzegu" dedykowane do np. do jakieś Hondy, czy Nissana, byle tylko klucz zadaje się 16mm pasował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja takie jak piszesz V - line 23 NGK stosuje do gazu i są ok.

Poza tym to już posty mają 6 lat.

Jakoś gazownik nic nie mówił o moich świecach, a pytałem. Może nie fachowcy wiedzą lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba cofnąć się do pierwszego postu

 

 

kup takie jak wedlug katalogu; nie ma swiec do gazu to tylko chwyt reklamowy tak samo jak olej do gazu. Co takiego innego jest w konstrukcji takich świec do LPG w odróżnieniu od zwykłych - katalogowo dobranych do silnika świec? -takich dokładnych informacji nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wymieniłem na świece jedno elektronowe NKG. nie pamiętaj ile wydałem ale coś koło 150 zł. i przejechałem już ponad 20 tyś.

 

poprzednie świece zwykłe Bosch miały najechane za mojej kadencji też ponad 20tyś, i nie wiem ile poprzedni właściciel jeździł.

 

ogólnie po wymianie było czuć różnice, w spalaniu, w kulturze pracy silnika, i może się odrobinkę lepiej zbierał. jednak teraz wydaje mi się, że wszystko wróciło do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone. Znam "dobrych" gazowników którzy zalecają platynowe. Inni znów nie. Przy instalacji gazowej ważne jest by auto było sprawne a szczególnie instalacja elektryczna auta. Kable, cewka, świece itd. W swoim obecnym aucie mam zalecaną przez Opla wymianę świec co 30 000km.

 

Jakie to świece są fabrycznie nie wiem i nie wiem jaki odstęp ustawiony niektórzy polecają 0,8. Chyba, że Arkos się wypowie jakie to świece i jaki odstęp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności