Skocz do zawartości

Astra II 1,7 cdti problem z odpalaniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich,jestem na forum od dzis wybaczcie bledy.Mam problem z Astra G silnik 1,7 cdti 80 KM.Nie zawsze chce odpalic od razu,jest to mlode auto 2003 przebieg 46 tys,wymienione filtry,nowy akumulator.Wystarczy lekko tracic gaz i zapala,czasami rowniez zapali bez gazu od pierwszego,ale rzadko,co to moze byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Może być kilka przyczyn. Dzieje się tak teraz jak jest chłodniej, czy jak było ciepło tez tak było. Może świece słąbo grzeją ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

CDTI jest na comoon raill wiec może któryś z mega precyzyjnych wtrysków itp rzeczy nie chodzi tak jak ma.Nie wiem jak jest z odpowietrzaniem tego auto ale czy może wymieniałeś ostatnio filtr paliwa?;)???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak wymienialem filtr paliwa,ale przed wymiana tez tak bylo,nie ma roznicy czy jest chlodniej czy zimniej,auto stoi w garazu i tez potrafi nie zapalic od razu,tak samo nie ma roznicy czy silnik jest rozgrzany czy zimny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmmm słuchaj musiał bym się dowiedzieć czy CDTI też trzeba odpowietrzać po wymianie filtra.Bo własnie zapowietrzony układ takie coś powoduje bez różnicy na temerature itp auto odpala z wielkim trudem lub wcale ;).Sam wymieniałeś ten filtr czy jakiś inny warsztat?

 

 

 

popr. orta/blowal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sam wymienialem filtr,z tego co czytalem na forum to sam sie odpowietrza,ale nie jestem pewien. Sluchaj przed wymiana filtra bylo to samo,a byl on jescze oryginalny od nowosci.Leciutko nacisne gaz doslownie wystarczy 1 mm i od razu zapala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymienialem filtr,z tego co czytalem na forum to sam sie odpowietrza, ale nie jestem pewien.

 

Ten typ się sam odpowietrza - możesz być pewien. Jest to napisane w instrukcji.

Ten typ tak ma, że nie uruchamia się od jednego cyknięcia. Silnik musi zrobić parę obrotów, nie ważne czy jest -10 czy +30 C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Sam wymienialem filtr,z tego co czytalem na forum to sam sie odpowietrza, ale nie jestem pewien.

 

Ten typ się sam odpowietrza - możesz być pewien. Jest to napisane w instrukcji.

Ten typ tak ma, że nie uruchamia się od jednego cyknięcia. Silnik musi zrobić parę obrotów, nie ważne czy jest -10 czy +30 C.

 

 

Czy robienie kilku obrotów silnika jest tym ze "ten typ tak ma"??? nie wydaje mi się bo raczej normalne zjawisko to nie jest jak inne dizle palą na dotyk a także te z comoon raill.Hmm a gdzie jest napisane że trzeba długo krecić silnikiem żeby zapalił???czy tak twierdzą "genialni mechanicy ASO?? Nie że się czepiam tylko ciekawi mnie skad takie dziwne stwierdzenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że się czepiam tylko ciekawi mnie skad takie dziwne stwierdzenie

 

Z doświadczenia. Odkąd jeżdżę 1.7 CDTI zawsze się tak uruchamia, ale nie robie z tego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności