Skocz do zawartości

Termostat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Chcę wymienić termostat w mojoj Corsie (1.2 8V. X12SZ).

Przekopałem forum,i wiem już że znajduje się on za rozrządem.

I tu moje pytanie...czy muszę całkowicie rozebrać rozrząd żeby dostać się do temostatu, czy wystarczy np. ściągnięcie plastikowej obudowy?

Dzieki za info...

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli co...wślizguje się pod auto,sciągam dolną obudowe, i wymieniam termostat bez rozpinania całego rozrządu?

Oby to było takie proste jak się wydaje... :beer:

 

PS: Czy sądzićie że,można sobie poradzić z wymianą paska rozrządu,napinacza, i pompy wody, nie posiadając ogromnej wiedzy na tem temat.

Niejedno już w Corsie zrobiłem sam,zazwyczaj jednak podpierałem się książką "Sam naprawiam...", lub jakims manualem z forum.

Jednak gdy myślę o tym rozrządzie to mam ciary na plecach :beer:

Może ktoś podejmował już to wyzwanie...?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

Piotrek_opole, po kiego czorta ty chcesz sie wślizgiwac pod auto jak termostat znajduje sie u góry w silniki X12SZ?:beer: zaraz podesle ci fote gdzie to jest.... :beer:

 

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 15:25 ]

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 15:27 ]

Z silnika wychodzi takie kolanko , na nie nachodzi waż i idzie do chłodnicy.... na zdjeciu tego dobrze nie widac... ale zaznaczone jest czerwonym :beer: nie musisz schylac sie pod auto :beer: termostat masz na górze a nie na dole :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ok. Wiem już o co chodzi. Dostęp jes faktycznie od góry, ale dotrzeć do termostatu moża pewnie dopiero po zdemontowaniu wszystkich plastików skrywających w sobie rozrząd,a tym samym rozłożeniu samego rozrządu...czy mam racje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

[

Dlatego pół żartem napisałem o spodniej części osłony rozrządu :beer:

Dopiero po chwili zaskoczyłem że jest to taki mały żarcik :wesoly:

Grunt to poczucie humoru :roll:

 

Ponawiam pytanie...czy waszym zdaniem warto się podejmować wymiany rozrządu, czy jest to na tyle skomplikowane że lepiej zostawić to fachowcom???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek02

Ponawiam pytanie...czy waszym zdaniem warto się podejmować wymiany rozrządu, czy jest to na tyle skomplikowane że lepiej zostawić to fachowcom???

To zalezy jaka masz zdolnosc manualna, wiedze itp itd.. jeśłi nie czujesz sie na siłach zostaw to fachowcom... ja za Kompletny rozrzad firmy GATES (tak to sie chyba pisze :roll: ) + robocizna i do tego termostat dałem w warsztacie 350 PLN :beer: czyli za robocizne wzieli około 120 PLN +/- wiec przekalkuluj sobie czy opłaca ci sie kombinować za 120 PLN samemu jeśli nie masz o tym zielonego pojecia????:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad wy tak drogie zestawy do rozrzadu bierzecie

 

na allegro pompa pasek i napinacz sa za 100 zl i nawet jak wymienisz to po 30 tys to i tak jestes do przodu

 

cos te ceny kolosalne troche

 

no ale coz jak kogos stac to buli za to

 

:wesoly:

 

za 300 to masz silnik ze szrota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności