Skocz do zawartości

Astra II Cabrio Bertone


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

no to wychodzi na to ze tyle auto jest warte

jak masz czas i checi to walcz kombinuj

ale czy uznaja wycene ??

jak nie to do sadu bedziesz musial isc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gawlak, ale tu chodzi aby wycena auta byla troche wyzsza tak zeby uznali koszta naprawy a nie calkowita szkode :D

ponadto wiadomo tez ze wycena zalezna jest od tego kto za nia placi...

PZU oplaca sie zanizac wycene bo mniejsze odszkodaowanie wyplaci - ja bym robil z PZMotu, i z tym szedl do ubezpieczyciela :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi

walczylem z ''warta'' o to samo

poddalem sie bo wyjazd do Anglii mi sie nawinal :D

2 miechy jak Don Kichote z wiatrakami

dostalem grosze ledwo styknelo na naprawe 4 letniej vectry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tymi TU to tak niestety jest

bratu ostatnio babka renowka na jego CC wymusila - policzyli mu warotsc auta na 1400 (w tym radio za 500zl w srodku) a wycena - tak zeby dostal kasa a nie szkoda calkowita na 1100 (takie dostal odszkodowanie)

starczylo ledwie na czesi - tyle szczescie ze robocizna zroblilsmy sami w garazu

 

pogadaj jeszcze z jakas firma czy nie maja DATa

tez program do wyceny aut

tylko troche bardzej rozbudowany i jak masz na aucie jakies bajery spoilery czy dedykowane wydechy (jednak musza to byc zrezcy oryginalne bo tylko takie ten program uwzglednia) to moze ci sie podnesc wartosc auta

 

a to ze cena rynkowa jest inna od ceny na jaka oni wycenili

 

eurotax przyjmuje ceny z rynku europejskiego i jak wiadomo auta sa tam tansze

to ze u nas na gieldzie czy inne ogloszenie zycza se wecej - wiesz z czego to wynika a i duzo zalezy od stanu auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak tylko ja zrobiłem wycenę w Eurotax (na ich stronie jest płatna wycena) a chodzi oto ze chciałbym wziąć rzeczoznawce z polskiego związku motoryzacyjnego, a na ich stronie jest napisane ze posługują sie oni program info-expert (który wycenił mi dużo gorzej auto), a podobno PZU posługuje się eurotax :) nie bardzo rozumiem tego teraz ( zresztą cabrio bertone kosztował w saloonach około 90tysiecy wiec troche malo mozliwe ze jego cena spadła az 81%)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za roznica czy przychylny czy nie -przeciez wycena i tak robi program DAT czy eurotax czy jeszcze jakis inny

rzeczoznawca tylko wpisuje co jest do roboty i robi rofki zeby nie bylo ze cos kreci to wszystko musi byc potwierdzine

 

a potem wpisuje to do kompa i po chwili dostaje gotowy kosztorys

w zaleznosci od pragramu to sa albo srednie stawki albo max. i min. - ubezpieczyciel wybiera min ty chcial bys max

 

duzo zalezy tez od stanu bierzacego

 

wiadomo ze nie policza ci wartosci jaka to auto mialo jak bylo nowe

ale tez ci pisalem ze nie wszystko wchodzi do wyceny (jak mnie w DE koles stuknal to rzeczoznawca widzial nad wydechem naklejka remus i wpisal ze mam ukald wydechowy wart kilkaset euro - mimo ze to totalna samoroba ktra zrobilismy z ojcem)

a oponki prawie nowe stomila wycenil na 20euro za sztuka (co bylo glupota)

ale muisz rzeczoznawcy to wszystko powiedziec zeby podniesc wartosc auta i potem nie byc stratnym bo policzyli ci szkoda calkowita bo naprawa tyle kosztuje

 

a to ze ich wycena spadal o 81% - calkiem realne

popatrz na necie ile kosztuaj kilkuletnie mercedesy i inne auta to zobaczyzs jak szybko cena na rynku wtorynm moze poleciec w dol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no dobra ale bez przesady 17 tysięcy ma opel astra II zwykły wycenę z 2002 roku :) a przecież to auto było 2 razy droższe;/ dziś znajoma z warty zrobiła mi wycenę i wyszło 24 tysiące;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności