Skocz do zawartości

zła praca silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Bardzo chciałbym dołączyć się do postu.. Jestem posiadaczem Opla kadetta Bertone 2.0 Gsi w cabrio rok 88.

Posiadam ten sam problem, na wolnych obrotach silnikiem delikatnie rzuca a z tłumika odgłosy wydobywają się jak z lokomotywy. Silnik tak przerywa. Zmieniłem przewody wysokiego napięcia i nic. Być może będą to świece. Proszę o radę. Sebastian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mogę sprawdzić model auta?

nie jestem pewien ale chyba c20xe. Jednak proszę o informację jak sprawdzić ten model

 

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2009 15:20 ]

co do silniczka problem się rozwiązał. Jednak nadal proszę o pomoc w ustaleniu modelu silnika. Mam jesze jeden problem. Strzelił mi wąż wody który idzie z chłodnicy do termostatu. Numer na wężu jest starty. Proszę o pomoc w ustaleniu modelu węża. Kawałek potrafię odczytać. Wygląda to tak: G . . . 0183050

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C zy bertone cabrio 2,0 to c20ne, c20xe, c20seh, 20ne, 20xe, 20seh czy inny?

C20NE

16V w cabrio nigdy seryjnie nie było montowane, a 88 rok to już czasy gdzie 20ne i 20seh nie były montowane. Ten drugi też chyba nie był montowany w kadecie cabrio, tylko w zwykłym gsi.

 

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2009 12:06 ]

Witam serdecznie. Bardzo chciałbym dołączyć się do postu.. Jestem posiadaczem Opla kadetta Bertone 2.0 Gsi w cabrio rok 88.

Posiadam ten sam problem, na wolnych obrotach silnikiem delikatnie rzuca a z tłumika odgłosy wydobywają się jak z lokomotywy. Silnik tak przerywa. Zmieniłem przewody wysokiego napięcia i nic. Być może będą to świece. Proszę o radę. Sebastian

W pierwszej kolejności zadbaj o układ zapłonowy. Czyli wymień świece, sprawdź kopułkę i palec, i ew. też wymień

Jeśli masz możliwość zmierz kompresję

Wyciągnij silnik krokowy i wypłucz go przez noc w nafcie.

Jeśli to nie pomoże to możesz spróbować delikatnie podkręcić obroty w górę.

 

Zajrzyj na stronę www.ktk.pl/forum za tydzień śląsk robi spota w mikołowie(przy ognisku), jak coś to wpadnij, ktoś na pewno Ci pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności