Skocz do zawartości

opel kadet przekladka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

To small block i to small block. jeśli masz c14nz i chcesz wsadzić c16nz to komputer i raczej nic więcej. Ewentualnie chłodnicza i pompa paliwa. Ale warto poczekać na opinie fachowców jeśli się mylę oni na pewno wyjaśnią wszystko lepiej i mnie poprawią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Jeśli też to będzie C14NZ to wsadzasz nowy silnik i jedziesz.

Jeśli będziesz przekładać na 1.6 to masz dwa wyjścia:

-albo wrzucasz wiązkę elektryczną z komputerem od 1.6

-albo zostawiasz wiązkę z 1.4 ale zamieniasz aparaty zapłonowe (może być problem z napędem przez wałek rozrządu, ale jeśli wałek ma dwa wcięcia to wystarczy wsadzić drugi aparat i gitara)

Skrzynia F10 nie pasuje do 1.6, ma za mały kosz na koło zamachowe i sprzęgło.

 

Z tego co kojaże to więcej modyfikacji nie trzeba robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem jeszcze takiej przeróbki i raczej nic z blacharki nie podejdzie,

w sumie to tak jak byś z Vectry chciał zamontować do Ascony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie czy maska z opla astry podejdzie do mojego opla kadetta czy musze blotniki tez zmieniac razem z pasem

Bez konkretnej ingerencji w blacharkę nie podejdzie. Kumpel jak wstawiał przód z astry do kadetta, to miał maskę skladaną z dwóch(przód z astry i tył z kadetta), to samo z błotnikami.

 

Jeśli chodzi o przekładkę z c14nz na c16nz, to potrzebujesz silnik razem z układem wtryskowym i skrzynią biegów. Półosie są takie same w 1.4 i 1.6, łapy silnika też.

Wiązkę zostawiasz z c14nz, pasuje praktycznie plug&play. Jeśli masz pomarańczową kopułkę zapłonową, to będziesz musiał uciąć fragment ośki z aparatu zapłonowego od strony wałka(musisz uciąć element, który wchodzi w wałek uszczelniając go)

Jeśli to wszystko spełnisz to silnik będzie działał bez problemu. Jeździłem tak ponad pół roku(przez chwilę miałem nawet komputer z 1.2) i nic się nie działo. Później kadett poszedł na żyletki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później kadett poszedł na żyletki.

Przez to?

Jeździłem tak ponad pół roku(przez chwilę miałem nawet komputer z 1.2)

:):)
Nie, podłoga była w stanie agonalnym, silnik z resztą też po pewnej wycieccze mojej mamy do wrocławia, gdzie kumpel zaćpał mi silnik(A4, 140km/h, bez płynu w układzie chłodzenia)

Wiązka z c14nz przerobiona pod c16nz leży i prawdopodobnie wyląduje w kadecie cabrio od szajboosa brata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności