Skocz do zawartości

Interfejs OBD2


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

to jest mój pierwszy post na tym forum proszę więc o wyrozumiałość

troszkę czytałem o różnych interfejsach przeglądałem schematy interfejsów do opla zafira, posiadam dwa modele silnik diesel rocznik 2000(60KW) oraz 2001 (80KW),

chciałem się dowiedzieć który polecacie jako sprawdzony układ, aby współpracował z wersją TIS 2000 PL, TECH2 oraz Abcom, Opel Scanner

na allegro jest wiele układów na USB lub RS232 jedne maja możliwość podłączeń pod magistrale CAN inne nie, jedne maja problemy z współpracą np z ABcomem inne z Tech2 na allegro maja jakieś własne programy diagnostyczne, układy na MAxie nie współpracują z niektórymi oplami, interfejsy nie współpracują ze wszystkimi protokołami , obecnie chyba najbardziej popularne to:

J1850 PWM (41.6 kbaud)

J1850 VPW (10.4 kbaud)

ISO 9141-2 (5 baud init, 10.4 kbaud)

ISO KWP (5 baud init, 10.4 kbaud)

ISO KWP (fast init, 10.4 kbaud)

ISO CAN (11 bit ID, 500 kbaud)

ISO CAN (29 bit ID, 500 kbaud)

ISO CAN (11 bit ID, 250 kbaud)

ISO CAN (29 bit ID, 250 kbaud)

oczywiście zakupując interfejs w granicy 200 zł ( czyli kosz 1 wizyty w ASO) chciałbym, aby był on najbardziej uniwersalny z możliwością podłączenia pod różne modele aut , proszę doradźcie co zakupić borykam się z wyborem modeli gotowych interfejsów ze stron:

 

http://tech2.pl/interfejs.html

-> sa tam dwa rodzaje interfejsow

RS232 oraz

ELM327 CAN-BUS USB Wersja 1.2a

 

 

http://allegro.pl/item604104686_hit_elm_327_diagnoza_euroscan_2009_elm327_jezykpl.html

interfejs wersja 1.3

 

http://allegro.pl/item604210250_vag_can_professional_oryginal_aktualizacje_f_v.html

 

chcialbym, aby zakupiony interfejs współpracował z dodatkowymi programami np:

VAG TACHO USB, VAG CAN COMMANDER ,VAG PROG, TACHO PRO,crash data eraser,Decoding Tool , OPEL IMMO READER,uniwersalny EUROSCAN (uniscan), chiptuningu - KWP2000, GALLETTO

proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

do odczytu bledow mozna tylko na zaplonie

jak masz program ktory sprawdza parametry pracy to na odpalonym http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

pobawisz sie troche bedziesz wiedzial wiecej

 

najpierw podlaczyc

a pozniej przekrecic kluczyk

odlaczenie odwrotnie

wylaczyc silnik wyjac klucz

a pozniej odlaczyc interfejs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz moze jaki masz samochod czy to diesel jest?

wzasadzie powinno byc tak instalujesz program po podlaczeniu interfejsu wykrywa i doinstalowuje ci sterowniki, jak program jest uruchomiony podlaczas do samochodu i wybierasz opcje w programie,

 

moglbys sprawdzic jakie programy dzialaja na tym interfejsie?

sa np abcom, opel scanner, op-com, rozne informacje slyszalem wg producenta tego interfejsu nie sprawdzal na wszystkich programach czy program dziala

jak sprawdzisz mam nadzieje, ze sie podzielisz swoimi ocenami interfejsu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem co tomi zapodał i prosi bym o krótki instruktarz jak podłączyć czy na odpalonym silniku czy nie itp z góry dziękuję

No ja właśnie jestem na kupnie fejsa i chętnie poczytałbym jakichś opinii o tym właśnie! Czy warto w to inwestować? EsoXose napisz jak to się sprawdza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko dojdzie i przetestuje dam znać acha czy ten program który jest dołączony jest ok czy polecacie cos sprawdzonego?

Jestem zainteresowany zakupem interface-u który by współpracował z OP-COM em więc też z niecierpliwośćią czekam na info.

 

pozdrawiam,

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc vodka40 a ktora twoim zdaniem z aplikacji dostepnych na rynku jest najlepsza najbardziej uniwersalna do opla?

ab-com ob-com tech2 opel scanner to chyba najbardziej popularne kazdy z sprzedawcow interfejsow poleca swoje rozwiazanie, problem w tym ze nie kazdym mozna robic sporo "mozliwie najwiecej co z czym sie mozna spotkac" wiadomo ze kazdy chce zakupic juz zlacze takie aby jak by byla koniecznosc np obslugi immo, airbagow czy chociazby programowania i obslugi kluczykow, to aby byla taka mozliwosc, , nie kazdy z interfejsow dziala z mozliwoscia zczytywania w trybie rzeczywistym parametrow pracy silnika etc, ciezko jest kupowac drugi interfejs ktory bedzie dzialac z inna aplikacja, ktora wlasnie jakas tam ma nowosc w sobie, sprzedawcy polecaja piszac np ze zafira obslugiwana jest od 96 do 2004 ale z interfejsem na 327 benzynowce podobno nie dzialaja z rocznika 2000 a diesle wcale nie dzialaja

ktos sie orientuje czy sa jakies zamienniki dzialajace pod programem tis2000 ?

tutaj chyba wchodzimy w inna grupe drogich urzadzen,

jest jakas roznica pomiedzy interfejsami na usb a na rs232? niektore programy dzialaja podobno tylko na rs232 ale nie da sie ich podlaczyc przez przejsciowke pod laptopa, interfejsy na usb znowu dzialaja najczesniej tylko pod jedna aplikacja

moze ktos sie jeszcze wypowie w tej sprawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc vodka40 a ktora twoim zdaniem z aplikacji dostepnych na rynku jest najlepsza najbardziej uniwersalna do opla?

 

No właśnie chodzi o to ze nie wiem za bardzo co z czym najlepie bedzie współpracować.

ja chce mieć zestaw do livedata i błędów, chciałbym mieć możliwość zabawy OP-COM-em dlatego mam nadzieję, że kolega "EsoXose" napisze jak tam jego interface się sprawuje i z czym najlepiej współpracuje (no i czy może czytać livedata).

 

/Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności