Skocz do zawartości

Interfejs OBD2


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

a znasz kogoś kto kupił w ten sposób?

działa wszystko jak należy?

jak to jest z tym blokowaniem się op-coma?

jeden gość na allegro swojego czasu sprzedawał 'odblokowanie zablokowanego op-coma" i dość dobrze mu sie to sprzedawalo, wiesz może co powoduje jego blokowanie i jak to jest z oprogramowaniem?

 

[ Dodano: Wto Sie 11, 2009 21:05 ]

znalazłem tutaj op-coma po polsku, jak myslicie bedzie to chodziło z tym chinskim kablem, czy jak zwykle bedzie "brak łącznosci"

 

OP_COM po polsku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A czujesz się...normalnie?... skoro piszę , to chyba wiem z autopsji?

To wszystkie odblokowania można samemu robić!, a to co wypisują na Allegro to ściema , żeby Was wydoić z kasy! Podałem przecież już link na peb.pl ...tam jest wszystko łopatologicznie wyjaśnione!!!TU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość wojtasek

Witam. Ja zbudowałem ten interfejs z podanego w tym poście schematu-na układzie i dwóch tranzystorach i powiem że działa wręcz zajeb....e !! Odczytuje i kasuje błędy np : poduszki, silnika, absu, kontroli trakcji czy tam czego jeszcze... Umożliwia też podgląd parametrów pracy silnika na żywo np : napięcie akumulatora, prze-pływkę, czasy wtrysków, obroty silnika, prędkość pojazdu, temperaturę cieczy chłodzącej , temperaturę powietrza wlotowego i wiele innych - jakieś 56 odczytów. Jednym słowem do domowego użytku wystarcza w zupełności. Na elektryku już dawno zaoszczędziłem i to chyba ze 3 razy !! Można nim też zmieniać wskazania licznika !! He he. Układ zmontowałem na płytce zaprojektowanej do niego, dodałem wtyczkę obd2 i przełącznik do wyboru pinów. Całość przedstawia się następująco.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a5bd8892a90c5b2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd61080f31d48db7.html

 

Zbędne usunąłem/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtasek

Dziękuje za opinie :wesoly: Dodam jeszcze że ten fejsik jest na com port do kompa - widać to na fotce. Na usb też zbudowałem ale jak dotąd ten na com jest stabilniejszy i tańszy - ogólnie lepiej działa.

 

Zbędne usunąłem/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam czy ma ktoś lub może przetłumaczyć,lub do czego służą po kolejii te parametry w blokach pomiarowych co niektóre wiem typu ładowanie i jeszcze parę lecz chodzi o pozostałe z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub do czego służą po kolejii te parametry w blokach pomiarowych co niektóre wiem typu ładowanie i jeszcze parę lecz chodzi o pozostałe z góry dziękuje

no chyba każdy parametr sam w sobie mówi o tym od co "reprezentuje"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to załatw sobie PL wersję oprogramowania

ewentualnie słownik :lol:

słownictwo motoryzacyjne akurat w j. ang jest w miarę proste

albo jak chcesz to wypisz je tutaj po ang a ja ci przetłumaczę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności