Skocz do zawartości

kadet 1.4 91r. gasnie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem opla kadetta 1.4 benzyna bez LPG 91r. W dowodzie rejestracyjnym napisane jest normalnie ze to kadett 1.4 ale facet od ktoego bralem mowil ze silnik jest 1.1 od opla astry bo byl zepsuty stary. Na poczatku po odpaleniu chodzil przez chwile normalnie po czym cichnal cichnal i gasl po jakis 5-10 sek. Okazało sie ze jakis przewod czy kabel w zbiorniuk z paliwem koło pompki byl juz tak miekki ze az sie rozszczepil gdy jego sciasnelem i zabezpieczylem samochod przestał gasnac ale duzo strasznie pali na 30-40 km ciagnie 5l benzyny wiec wychodzi ok 15 l na 100 km :). Głownie co mnie dreczy to to ze w czasie jazdy samochod nagle sie wyłacza. NIe ma zasady czy to na luzie czy nie czy stoje czy jade to sie dzieje poprostu co jakis czas ostatnio coraz czesciej, a najgorsze jest to ze nie mozna go od razu odpalic bo nie da rady czekam na srodku ulicy tak ze 20-30 sek i dopiero da sie go znowu wlaczyc. TAk myslalem czy to nie pompa nie daje rady pompowac paliwa dlatego sie wyłacza a potem zanim napompuje paliwo dopiero da sie go właczyc. Nie wiem jak inaczej wytlumaczyc fakt ze trzeba czekac ze 20-30 sek zanim go znowu moge wlaczyc.

 

Ogolnie problemy sa 2:

-duzo pali ok 15l/100km

-gasnie w czasie jazdy i przez jakies 20-30 sek nie mozna go odpalic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadetów jak kadetów ale jak silnik był 1.1 od astry to też chyba dziwne,nie widziałem jeszcze astry z takim piekielnie mocnym motorem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem ze mam kadetta 1.1 benzyna tylko ze to jest kadet z silnikiem od innego samochodu ( 1.1 ) z tego co mi mowil ten facet a od jakiego samochodu ten silnik to nie wiem ! Mowil ze od astry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

slave20, odczytaj na bloku jaki to silnik i problem będzie rozwiązany

a nr. jest na łączeniu bloku z korpusem przy 4 świecy (jak to ktoś fajnie powiedział :wink: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny nr jaki znalazlem ok 15-20 cm nad pierwsza swieca od prawej to GM 90 076 892 z tym ze te gm bylo wieksze i nad numerem. Lekko nad i po lewej stronie od tej swiecy jest tez duza 13 ale nie wiem czy to ma znaczenie.

 

Znalazlem jeszcze jeden nr ale ok 2-3 cm nad pierwsza swieca od lewej 81226 gege oba wyglądają mniej więcej tak

GM

90 076 892

 

i

 

81226

GEGE

 

Dzownilem dla pewnosci do tego goscia dalej trzyma sie wersji ze jest silnik od opla astry 1.1.

poprawiłem ''regulamin 3,1''/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wygląda na c14nz,czyli 1.4

tutaj zaznaczyłem gdzie szukać numeru silnika,

Dołączona grafika

 

zapala się pomarańczowa kontrolka z piorunem? t.z check engine,jak tak to sczytaj błędy,złącze diagnostyczne musisz mieć gdzieś w okolicy zbiorniczka wyrównawczego,taka 10 pinowa kostka.Jak sczytać samemu znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności