Skocz do zawartości

Gaśnie w czasie jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem. W czasie jazdy zapala mi się check, wciskam sprzęgło i auto gaśnie. Sprawdzałem błędy i wyskoczył 24- czyli czujnik przebytej drogi. Na komp. w PZMOT wyskoczył błąd- czujnik prędkości pojazdu ( podobno to ten sam czujnik). Mam tigre 1.6 16 z 94 r. czyli posiadam linke prędkościomierza. Wykręciłem linke i niema na niej tego czujnika. I niewiem czy ktoś go zdemontował, czy może znajduje się on gdzieś indziej. Każda rada będzie dla mnie cenna. Czasami zapala mi się również kontrolka ABS. Dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Podobno trzeba wymienic zegary, bo czujnika się nie wymienia osobno. Wyczytałem również że ten czujnik jest połączony z radiem. Czy ktoś mógłby mi to przybliżyc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest w zegrach, i najlepiej wymienic zegary o takim samym numerze (nr jest na dole pod iloscia przebytych km, W-....) a czujnik nie ma nic wspolnego z radiem,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

w rocznikach do 98 jest w zegarch a po 98 w skrzyni biegow.nadajnik impulsow ma sie do radia ale astrach 2 np,do radia leca impulsy by zglaszac radio automatycznie jak sie szybciej jedzie przy oryginalnym radiu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Oczywiście błędy odczytałem:

0024-Czujnik prędkości pojazdu

(wg. OP-COM lub: http://forum.opel24.com/i-kody-bledow-opel-corsa-vt56.htm)

 

Auto gaśnie w trakcie jazdy gdy po odpuszczeniu pedału gazu wciskam sprzęgło.

Czasem wyskakuje błąd ABS z lewego przedniego koła.

Mam dostęp do OP-com'a i z podłączonym komputerem postanowiłem wykonać test. Otóż zapaliłem auto i w trakcie pracy wypiąłem wtyczkę od czujnika położenia wału. Auto natychmiast zgasło. Zapalił się "check"

po odczytaniu błędów okazało się że aktualny fault to 0024- czyli jak wcześniej- czujnik prędkości pojazdu.

Chciałbym wiedzieć czy czujnik położenia wału i czujnik prędkości pojazdu to jest to samo, mojego testu właśnie na to wygląda.

Nie mogę znaleźć odpowiedniego schematu a wymiana czujnika ot tak jest kosztowna, podobnie jak zmiana zegarów.

Może ma ktoś jakieś pomysły co zrobić ?

 

Przepraszam że wznowiłem temat gdzie pisały osoby których już nie ma na forum jednak starałem się odnaleźć temat najbardziej pasujący do mojego problemu.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności