Skocz do zawartości

Problem z odszkodowaniem z OC


Gość darkside13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darkside13

Tak jak w temacie 3 tyg temu jeden gosc cofajajac przywalil mi laguna w prawy bok, zaczepy zderzaka popękane, zaczepy Reflektora tak samo , wzmocnienie przednie boczne wygięte , facet byl ubezpieczony w warcie , kosztorys dostalem na 442zł brutto. Wycenili mi reflektor TYC a mam Valeo, Tyc kosztuje 68zł a oni napisali ze 51zł w jakims sklepie AD Polska o którym sie słyszalem nigdy :wink: nie ma takiego w Szczecinie :mrgreen: zderzak mam oryginalny GM a oni mi wysloczyli z jakims zamiennikiem za 57zł :mrgreen: tez w sklepie AD Polska :shock: Pas przedni ze do prostowania , no tak to co daje bezpieczenstwo przy kolizji najlepiej wyklepać :beer: Pas przedni kosztuje 50zł a oni policzyli 67zł do klepania i malowania :beer: no chyba ich :beer: ja chce takie czesci jak mialem przed zdarzeniem lampe Valeo i zderzak orginalny :beer: a nie na jakis zamiennikach slabej jakosci jezdzić :beer: Co mozna w tym wypadku zrobić ?? jak sie odwołać jak to napisać , Pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

odwolanie smaruj

nie moga Ci wyliczyc zamiennikow

tylko oryginaly tak jak masz zamontowane

p.s. lampy wymienia sie dwie w tym przypadku

pasa przedniego sie nie prostuje tylko wymienia i maluje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

odwolanie smaruj

nie moga Ci wyliczyc zamiennikow

tylko oryginaly tak jak masz zamontowane

p.s. lampy wymienia sie dwie w tym przypadku

pasa przedniego sie nie prostuje tylko wymienia i maluje

 

nio wlasnie czytalem :

 

2) Przysługują oryginalne części

 

Prawo jak i orzecznictwo sądów mówi jednoznacznie: istnieje obowiązek przywrócenia stanu czyli wymienienie części uszkodzonych na nowe i oryginalne wg art. 5 KC, art. 363§1 i art. 354 §1 KC Ubezpieczalnia nie może narzucać zamiany uszkodzonych elementów na nieoryginalne przez uwzględnianie amortyzacji , a tym samym licząc koszta części zamiennych po cenach części nieoryginalnych:

 

" potrącanie amortyzacji części może naruszać zasadę pełnego odszkodowania takie stanowisko zajął Sąd Najwyższy (sygn. III CZP 91/05) oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów,

 

" Stosowanie przy szacowaniu szkody wartości części zamiennych o porównywalnej jakości narusza zasadę pełnego odszkodowania takie stanowisko zajął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów”.

 

Często ubezpieczalnie zabezpieczają się przed uwzględniam części oryginalnych, mówiąc, że wartość pojazdu wzrośnie lub, że wypłacą odszkodowanie z uwzględnieniem części oryginalnych tylko wówczas jak poszkodowany przedstawi rachunki za części. W oby przypadkach dochodzi do przekroczenia prawa, ponieważ wymiana części uszkodzonych, ale oryginalnych na nowe i oryginalne nie wpływa na wartość auta.

Od poszkodowanego zależy czy samochód będzie naprawiane przez:

- ASO

- na podstawie kosztorysu

- na podstawie rachunków

 

We wszystkich wymienionych wyżej przypadkach przy sporządzaniu kosztów naprawy należy brać ceny części oryginalnych. Poszkodowanemu należy się odszkodowanie za uszkodzenie auta i tylko od niego zależy czy naprawi auto czy nie art. 363 kc

 

ja nie mam zamiaru smigac na jakis dziadowskich zamiennikach :mrgreen: bo oni tak chcą.

 

Skad wiesz ze sie wymiania parami slyszalem ze tak jest z amorami :wink: ale o lampach nie slyszałem, no własnie z pasem przednim to cos słyszalem ze takie cos to sie wymienia a nie prostuje. Jest cos gdzies napisane jak dokladnie nabazgrac odpowiednie odwołanie ??

 

poprawiłem ''regulamin 3,1''/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

a rachunek od rzeczoznawcy dolaczasz do rachunkow do zwrotu

mogą tego nie uznać,

chyba że zażąda od nich pokrycia kosztów za niezależnego rzeczoznawcę w wypadku znacznej różnicy w kosztorysie ale po uprzedniej ich zgodzie (oczywiści wszystko na papierze).

darkside13, - powiem tylko tyle - współczuję że trafiłeś na tą "dziadowską" ubezpieczalnię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

Warta , PZU jakie to dziadowskie ubezpieczalnie :wink: jak wykupic OC czy AC to wszystko szybciutko nawet kawę dadzą ,a ta menda co prowadzi moja sprawę nawet na emaile nie raczy odpisywać , więc odwolanie wyśle jej faksem z kosztorysem z ASO Opla , ja mam czas i im nie po puszcze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualne rzeczywiste ceny:

podany reflektor bodaj netto 82,98 PLN w detalu, a Valeo (np prawy - V 085135) u nich (AD) 178,29 PLN

zderzak również o podaje wyżej numeracji - 102,32 PLN również netto detal

 

widzisz oznaczone kryteria - najtańsze - ale wg starego cennika i ze sporymi rabatami :wink:

 

nie daj się i na nic takiego nie wyrażaj zgody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności