Skocz do zawartości

Wymiana klocków - przód


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić klocki, bo zaczynają rzeźbić mi tarcze. BTW wczoraj na przeglądzie hamowanie było całkiem w normie...

Czy dam radę zrobić to sam? Wiem już jakie kupić, ale nie wiem jak to zrobić. Nawet jeśli wymiana ma kosztować +/- 50zł to wolę zrobić to samodzielnie i mieć satysfakcję, a za kaskę pochlać przyzwoicie lub pannę gdzieś zabrać :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdobędziesz imbusa 7, to reszrta jest bardzo łatwa

 

Praktiker mam blisko :wink:

 

Jak to się robi? Podejrzewam, że odkręca się szczęki... Trzeba spuszczać płyn?

Jeszczy przy okazji... Da się z tyłu tarcze zamontować czy to skórka nie warta wyprawki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breugnir, u mnie w firmie wymiana przy zakupie klocków jest gratis,a cena za klocki satysfakcjonuje klienta.Możesz samemu i nie jest to skomplikowana robota,ale dobrze jest mieć pastę do smarowania prowadnic klocków.

Musisz na początek zdjąć koło,odkręcić korek zbiorniczka od płyny hamulcowego i trochę go wyssać strzykawką,bo jak wsadzisz śrubokręt w zacisk żeby klockiem ścisnąć tłoczek ,to ci może trochę płynu wylecieć.

Bodajże imbusem 7 luzujesz zacisk i podnosisz do góry.Prowadnice klocka czyścisz,smarujesz pastą,żeby się klocek nie zapiekał i wkładasz klocki.Zakładasz zacisk i potem druga strona.Na końcu dolewka płynu, parę razy przepompowanie pedałem , i po robocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breugnir, nie pamiętam,ale chyba astra f ma takie niby sprężyny przy klockach.Trzeba je wypiąć z zacisku i potem wpiąć,to też jest łatwe.

Pamiętaj,że po wymianie klocków hamulec jest słabszy,bo muszą się dopasować do tarczy.

O co dokładnie ci chodzi z tarczami z tyłu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breugnir, nie pamiętam,ale chyba astra f ma takie niby sprężyny przy klockach.Trzeba je wypiąć z zacisku i potem wpiąć,to też jest łatwe.

To już doczytałem.

 

Chodziło mi o to czy w efce jest możliwość zamontowania hamulców tarczowych z tyłu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do smarowania prowadnic można zastosować "miedź w sprayu" oczywiście wyczyścić trzeba najpierw i jak psikać to tylko z czoła tarczy żeby na tarcze nie psiknąć, to jest samo co się psika na klemy na przeglądach:D (przynajmniej w ASO tak robią :wink: )

 

wygląda to mniej więcej tak:

http://www.allegro.pl/item157910995_miedz_w_sprayu_firmy_motip_400ml_.html

aczkolwiek polecam produkty firmy Würth

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności