Skocz do zawartości

Błąd P0070


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Sprawdzałem moją zafirke 2.0 dti 2004 fejsem i wyskoczył mi błąd P0070 . Czy ktoś z was ma lub miał podobny problem i czego on dotyczył ? Nie moge go wykasować. I nie wiem co mam wymienić/ Pomożecie? :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

simonek, poczytaj tutaj,jest coś o tym błędzie http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=28437&postdays=0&postorder=asc&highlight=p0070&start=18

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Sprawdzałem moją zafirke 2.0 dti 2004 fejsem i wyskoczył mi błąd P0070 . Czy ktoś z was ma lub miał podobny problem i czego on dotyczył ? Nie moge go wykasować. I nie wiem co mam wymienić/ Pomożecie? :wink:

Witam

W tym watku, ktory podal voodoo, pytalem sie o blad P0070. Blad nadal wskakuje nawet po wykasowaniu. Niemniej nie przejmuje sie tym bo narazie nie mam problemow z odpalaniem. Wczesniej mialem typowe objawy zapowietrzania, auto zaparkowane na noc pod gorke- rano nie odpalalo (trzeba bylo dlugo krecic). Za rada kolegow z forum, przejrzalem odplywy z wtryskiwaczy, wezyki i filtr paliwa. Na oko wszystko bylo OK.

 

Zastosowawam kolejno preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy (2x Sonax co dalo tylko krotkotrwala poprawe) oraz STP (to dalo trwaly efekt), no i od 2 miesiecy nie mam problemow z odpalaniem.

 

Szukalem w inecie informacji o tym bledzie P0070 i nic nie ustalilem, poza tym ze jest uszkodzony czujnik temperatury powietrza zewnetrznego/dolotowego.

 

Tez chcialbym wiedziec o co chodzi z tym P0070. Moze wspolnymi silami uda sie (przy wsparciu kolegow z opel24) ustalic o co chodzi?

 

Wiec tak, moim zdaniem

1) napisz czy blad jest trwaly i wskakuje spowrotem po wykasowaniu?

(czasami bledy wskakuja przypadkowo i po wykasowaniu juz sie nigdy nie pojawiaja).

2) jakim interfejsem czytales bledy, ja blad czytalem "Auto Opel Scannerem wer 1.0.1.69" (nie wiem ale moze to nie blad ECU ale oprogramowania interfejsu?)

3) Czy masz jakie problemy z autem: odpalanie, spalanie,przyspieszanie,ABS, itp. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy.

1. Ciężko odpala

2. jak jest zimny silnik to pracuje na nierównych obrotach

3. ten błąd p0070 jest niekasowalny u mnie.

4. fejs opel scanner usb i coś tam!!? z tym ,że sprawdzałem u innych mechanikach i to samo

5. ad.punktu 2 jak jest zimny to kopci na jasno nie spala dokładnie diesla.

6. on ma juz zrobione ponad 200 tyś. chociaz nie wiem czy to dużo czy mało jak na diesla

 

jeden macher mówił mi , że to przepływka ale ja myśle , że to coś innego . A tak włąsciwie gdzie może znajdowac sie ten czujnik powietrza z p0070. Niech ktoś zrobi jakąś fote pokąze mi to bo ja już nie wiem co mam szukać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- U mnie przebieg (pewny) powyzej 210 kkm

- Wskazniki temp plynu chlodzacego i temperatury zewnetrznej OK

 

W necie znalazlem taki opis bledu P0070

 

P0070 sensor ambient air temperature dysfunction

P0070 Ambient Air Temperature Sensor Circuit

 

Czyli uszkodzony czujnik obiegu powietrza.

Wiesz, tak sie zastanawiam czy przypadkie to nie jest czujnik temperatury nawiewu/klimatyzacji, na tym schemacie nr 23:

http://img210.imageshack.us/my.php?image=schematelementwclimatronic4lz.jpg

 

To by mi pasowalo, bo u mnie padlo tez podswietlenie konsoli srodkowej czyli pokretel klimatyzacji, nawiemu, podswietlenie zapalniczki i popielniczki.

Jutro sprawdze bezpieczniki.

 

Dziala u Ciebie podswietlenie konsoli srodkowej?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja tez jutro posprawdzam bezpieczniki. Ale wydaje mi się zę ten czujnik gdzies musi byś na wtrysku lub pompie gdzieś tam.bo pierwsze odpalenie auta wskazuje że coś jest tam nie tak. Szukam rusunków i dokumentacji osprzętu silnika i samego silnika w necie lub jezeli ktoś ma takowe to byłbym wdzięczny.

 

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 21:09 ]

problem chyba sie rozwiązał.http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=29131#280688

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze nie sprawdzałem ani nie szukałem tego bezpiecznika, może w sobote.a na aso w częstochowie trzeba sie umawiać z 2 dniowym eyprzedzeniem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Znalazlem dzisiaj w Poradniku Serwisowym Diagnostyki OBD,

takie polskie tlumaczenie tego bledu:

 

Kod usterki:

- P0070

 

Obwod,uklad, czesc lub parametr, ktorego dotyczy usterka:

- Obwod czujnika temperatury powietrza otoczenia

 

Rodzaj usterki:

- Wadliwe dzialanie

 

Czyli albo czujka temperatury w zderzaku albo gdzies na kablach albo ten przekaznik w okolicy skrzynki z bezpiecznikami o ktorym pisal Rycho:

http://forum.opel24.com/v...?t=29131#280688

 

Troche mi to nie pasuje bo temperature zewnetrzna pokazuje mi prawidlowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności