Skocz do zawartości

Błąd P0070


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Gdzie lub skąd masz taki porADNIK.?

Dokadnie to sie nazywa:

Serwisowy Poradnik CD Diagnostyka OBD EOBD Kasowanie INSP OIL.pdf

 

Znalazlem to gdzies w sieci ale nie ma tam nic specjalnie ciekawego

- opis standardu ODB II

- lokalizacja zlacza serwisowego ODB II i kasowanie inspekcji oleju w roznych markach samochodow. Jest tego naprawde sporo chyba wszystkie marki od 1995 do 2005r

- pelny polski spis bledow ODB II

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Objawy.

1. wogole nie odpala

2. ten błąd p0070 jest niekasowalny u mnie.

3. fejs opel tech2że sprawdzałem i to samo

4. on ma juz zrobione 130 tyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie, wszytko wskazuje na to, ze chodzi o czujnik temperatury powietrza dolotowego w przeplywomierzu

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=28437&postdays=0&postorder=asc&highlight=p0070&start=27

 

Potwierdzil to dzisiaj chlopak (BratPit) pracujacy w salone Opla:

 

http://groups.google.pl/group/pl.misc.samochody/browse_thread/thread/c540b787a7c7e97a?hl=pl#

 

//======================================

 

No i juz sam nie wiem...

Zrobilem taki test, podlaczylem auto do interfejsu (opel scanner) i odlaczylem

przeplywomierz. Spodziewalem sie, ze blad zniknie... i dupa. Pojawil sie

blad P0100(blad przeplywomierza)

 

P0100 Mass Air Sensor Voltage Supply Crout Low Input.

P0100 Mass or value air flow crout input.

No i ten cholerny P0070!

 

Kasowalem to kilkakrotnie i bledy wskakiwaly ponownie.

Kurcze, to chyba nie chodzi jednak o czujnik temperatury w przeplywomierzu?

Po odlaczeniu przeplywomierza nie powinien sie przecierz pojawic blad P0070?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Bastion jak skończyła się Twoja przygoda? Ja mam chyba ten sam problem i interesuje mnie czy sprawa tego przekaźnika rozwiąże problem. Za pomoc z góry dziękuje.

 

U mnie sprawa się wyjaśniła. Wymieniony "przekaźnik" (lub inne ustrojstwo) od czujnika temperatury (błąd P0070), ale nie to było główną przyczyną. Główną przyczyną była parafina i zapchany filtr paliwa, czyli wymiana filtra paliwa, spuszczenie pozostałego paliwa i czyszczenie ukł. paliwowego. Koszt operacji 875 PLN (w tym jeszcze wymiana termostatu i termostat z obudową). Jutro rano test czy ww. operacja się powiodła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Błąd P0070 jest związany z czujnikiem (w skrzynce bezpieczników z tyłu) pod maską.Czujnik ten kosztuje 57 zł. Trzeba go wymienić i skasować błąd. Prosta sprawa. Nie jest to żaden przepływomierz powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien na ile zgodne jest z rzeczywistością to co napiszę poniżej ale wydaje mi się iż wygląda to następująco:

 

W moim samochodzie po podłączeniu pod komputer wyświetlił się błąd czujnika temperatury otoczenia który daje sygnał do komputera sterującego silnikiem, mechanik do którego się udałem zaczął wertować schemat instalacji elektrycznej i nie znalazł w nim odrębnego czujnika. Samochód odbierałem następnego dnia i poinformował mnie iż wymienił mi przekaźnik który jest odpowiedzialny za rozdzielenie sygnału z czujnika temperatury(tego po wewnętrznej stronie zderzaka) na wyświetlacz i właśnie do jednostki sterującej silnikiem.

 

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności