Skocz do zawartości

Problem po czyszczeniu kolektora


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zdecydowałem się na założenie nowego aczkolwiek często opisywanego na róznych forach tematu. Jeśli moderator stwierdzi, ze niepotrzebnie i go zamknie to trudno-jego prawo i wola. :wesoly:

Zauważyłem, że jest wielu forumowiczów, którzy mają problem po czyszczeniu kolektora zarówno z odpaleniem auta jak i z zapalającym się checkiem na 4 i 5 biegu. I tu moje pytanie.

Jaki błąd jest popełniany przy czyszczeniu kolektora, jego demontażu, czyszczeniu EGR i ponownym montażu, że takie usterki występują? Szczególnie przy silniku Y20DTH.

Dlaczego przed czyszczeniem nie było żadnych błędów a po- wyskakują?

Szczególnie pada elektrozawór ( ten zamienny przy turbinie z tym przy aku).

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omnibs

Witam,

 

Ja czyściłem ostatnio kolektor i przez moje niedopatrzenie uszkodziłem czujnik ciśnienia atmosf. bo go potraktowałem karcherem :brawo:(( i auto nieodpala. Co do zaworków podciśnienia to podczasz czyszczenia kolektora nie ma możliwości ich uszkodzenia, a problemem może być tylko niewłaściwe lub brak ich podpicia. Wydaje mi się również iż większość osób nieumiejęnie odpowietrza po całym zabiego co wpływa na odpalanie.

 

Z mojego doświadczenia w czyszczeniu powiem tylko tyle iż należy bardzo uważać przy zdejmowaniu przewodó przelewowych bo lubią się urwać wewnątrz trawersa a potem jest problem.

 

Spoko po czyszczeniu kolektora i opowietrzebiu trzeba z około 30 sek. pokręcić aby odpalił ( tak podaje TIS) następnie wyłączamy odczekamu 30 s i kręcimy ok 20 s, jak nie odpala to ponownie procedura odpowietrzania. Powinno działać. Mnie po czyszczeniu(i wymianie czujnika) odpalił po 10 s kręcenia

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Posiadam Opel Astra 95. 1.6 benzyna

Pojechałem na komputer i wyskoczył błąd ze recyrkulator, wymiana lub czyszczenie.

Zostawiłem samochód u mechanika zawór został wyczyszczony i stwierdzono ze wszystko ok i można jezdzic.

A tu lipa, wyjechalem w trase i kangurek szarpało niesamowicie nie trzymał obrotów, tak jak by chcial wyrzucic bieg! Gdy się zwalniało z 110 do 90 i milo sie 5 bieg, to szarpalo i jak by tracił moc.Co może być przyczyną ?

A i jeszcze wyszło że na 3 cylindrze wyszło że olej na świecy, a uszczelka pod głowicą była robiona i planowana. Czy można z tym jezdzic czy trzeba robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze wyszło że na 3 cylindrze wyszło że olej na świecy,

Po czym to stwirdzono?

Po wygladzie świecy?

Pewnie uszczelniacze zaworów na tym cylindrze sa do kitu.

Masz jakieś błędy teraz na kompie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam

Stwierdzono ze jak samochod sie rozgrzeje to na swiecy widoczny jest olej jak wytarli,znow pochodzila i znow byla brudna. błedów narazie nie pokazuje na kompuertze, dzis mam podjechac i maja zoabczyc.

Myslaem tez nad opcja wymiany silnika bo u nas w Bydgoszczy ciezko znalezsc mechanika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spróbuj powalczyć z uszczelniaczami zaworów.

Heja

Byłem na powtornym badaniu i wyszło wtrysk paliwa, albo sterowanie wtryskiem paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności